tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 31 października 2012

"Walka Sylfa" - L. J. McDonald - recenzja


Solie to młodziutka dziewczyna, którą rodzice chcą zmusić do małżeństwa. Niestety, przyszły mąż jest stary i gruby. Solie postanawia uciec do swojej buntowniczej ciotki. W drodze zostaje pojmana przez żołnierzy króla. Zabierają ją do pałacu, gdzie władca postanawia oddać ją swojemu synowi. Ten ma zamiar złożyć ją w ofierze wojowniczemu sylfowi, którego chce przywołać. Niestety, albo na szczęście, jego plan nie zostaje zrealizowany. Sylf, dla którego miała zostać zabita, uznaje ją za swoją panią i razem uciekają z pałacu. Ścigają ich żołnierze króla, lecz to dopiero początek kłopotów.

Walka Sylfa - L.J. McDonald
Nie spotkałam się wcześniej z sylfami. Spodziewałam się zła, krwi i ogromnej ilości przemocy. Na szczęście to przeczucie się nie spełniło. Sylfy to istoty pełne miłości i namiętności. Z nutką nieokiełznania. Emocje jakie przeżywają są bardzo intensywne. Pani McDonald wspaniale przedstawiła ich dziką naturę. Więzi między sylfami, a ich panami są pięknie opisane. Wojownicze istoty, które powinny czuć tylko nienawiść, są w całości oddane swoim władcom. Kochają ich.


Najbardziej w tej książce urzekła mnie oryginalna historia. Choć nie jest to najwyższa półka, tak - lekturę bardzo dobrze się czyta. Bohaterowie mają wyraźnie zaznaczone wady i zalety. Nie ma nijakich, nudnych postaci. Głównych bohaterów łączą piękne uczucia.

Minusem jest kwestia wizualna i literówki. Okładka  bardzo odbiega od historii, nie zachęca czytelników. Zaś literówki rażą w oczy. Tu brakuje wyrazu, tam pojedynczej literki. Utrudnia to czytanie.

Pani McDonald miała bardzo dobry pomysł na książkę. Nie jest wybitna, ale dobra. Razem z nią można spędzić miły wieczór.

Weronika,  16 lat

Wydawnictwu Amber serdecznie dziękuję za książkę.

1 komentarz: