tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 26 listopada 2012

"A jeśli zostanę" - Barbara Ciwoniuk - recenzja


Przyznam, że czytałam wiele książek autorstwa pani Barbary Ciwoniuk  i  zawsze bardzo mi się podobały. Poruszają wiele problemów współczesnej młodzieży.

A jeśli zostanę... - Barbara CiwoniukGłówną bohaterką książki jest Wiktoria, uczennica gimnazjum. Czytając książkę dowiadujemy się, że jej  rodzice zginęli w tragicznym wypadku samochodowym. Dziewczyna została sama z dwójką rodzeństwa. Pomimo, że są wokół niej najbliżsi, rodzina, to i tak czuła się samotna.  W najcięższych chwilach pomagała jej Rita, sąsiadka  Bohaterka miała żal do rodziny, że nikt nie jest w stanie zaopiekować się całą  trójką rodzeństwa i niestety Wiktorię rozdzielają z sistrami .:(

Wiktoria trafia pod skrzydła  brata swojej mamy, ale pomimo że mieszka  z kuzynką w swoim wieku nie może znaleźć z nią wspólnego języka. Dziewczynki nie za bardzo za sobą przepadają. Od początku nasza bohaterka czuje się obco w domu, jedynie wujek, który jest wojskowym i bardzo często nie ma go w domu, okazuje dziewczynce w pełni miłość i radość z wspólnego mieszkania.

Wiktorię  już pierwszego dnia w szkole spotyka niemiła przygoda z tramwajem. Myli sobie przystanki i wysiada wcześniej. Przychodząc do szkoły dziewczynka dowiaduje się, że nie będzie chodzić z kuzynką do jednej klasy, że została przypisana do klasy eksperymentalnej...

Wiktoria od dziecka była wychowywana na wsi, czy teraz poradzi sobie w dużym, pełnym nowych rzeczy i miejsc, mieście? 

Jeżeli was zaciekawiła moja recenzja, idźcie do biblioteki i wypożyczcie książkę Barbary Ciwoniuk "A jeśli zostanę". Uważam że warto!!


Lily, 17 latZa tę historię serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literatura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz