tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 21 listopada 2012

"Coco" - Cristina Sanchez - Andrade - recenzja

Coco - Cristina Sanchez Andrade

Coco Chanel, właśc. Gabrielle Bonheur Chanel (ur. 19 sierpnia 1883 w Saumur, zm. 10 stycznia 1971 w Paryżu) – francuska projektantka mody, od 1915 roku rewolucjonizowała damską modę, lansując ubrania o prostych sportowych fasonach oraz pozbawione ozdób krótkie suknie, stając się na sześć dziesięcioleci ikoną paryskiej haute couture.

Coco Chanel - z czym nam się kojarzy?? Oczywiście z małą czarną – sukienką którą do dziś nosi każda kobieta na ważne spotkania i nie tylko.  

Książka Cristiny Sanchez – Andrade –„Coco” przedstawia wydarzenia i życie sławnej francuskiej  projektantki mody. Jest to opowieść o niezwykłej, aczkolwiek bardzo zagubionej osobie . Sądzę że autorka bardzo dobrze poradziła sobie z opisem, tak bardzo kontrowersyjnej osoby, o której do tej pory mówi się i wzoruje na jej projektach sprzed lat. 

Książka w niezwykły sposób przybliża postać Gabrielli Bonheur Chanel. Biografia pokazuje kobietę, która dąży do swych celów za wszelką cenę. Książka także pokazuje, że Coco pod koniec życia miała wszystko - sławę, pieniądze, uznanie,  ale brakowało jej jednego  - przyjaciół…  

Do momentu przeczytania tej książki miałam nieco inne zdanie o Coco. Potem  dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy z życia projektantki. Zrozumiałam, jak trudne i skomplikowane miała życie. W książce jest wiele ciekawie opisanych scen, poruszono dużo różnych wątków. Autorka napisała, że Coco miała trudny charakter, sądzę jednak, że bez niego do niczego by nie doszła, i dziś miliony kobiet nie nosiłyby " małej czarnej ", a projektanci mody nie mieliby się na czym wzorować. 

Przyznam się ze oglądałam film Coco Chanel z  Audrey Tautou i sadzę ze był fajniejszy niż książka …W książce jest za dużo poruszonych wątków i przemyśleń bohaterki, czasami było to nudne. 

Podsumowując książka: warta przeczytania! 


Lily, 17 lat

Za biografię Coco Chanel serdecznie dziękuję Wydawnictwu Świat Książki.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz