tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 13 listopada 2012

„Crescendo” - Becca Fitzpatrick - recenzja


Becca Fitzpatrick (ur. w 1979 roku) – amerykańska pisarka, najbardziej znana z serii Szeptem. „Crescendo” to druga część tej właśnie serii. 

Nora jest na zabój zakochana w Patchu. Od niedawna jej ukochany to także jej anioł stróż. Odzyskał skrzydła, po tym jak uratował dziewczynę przed śmiercią. Mógł pozwolić jej umrzeć i spełnić swoje największe marzenie… stać się człowiekiem, jednak wolał żyć jako anioł, ale z Norą. Wszystko mogłoby się wydawać proste. Jednak aniołowie nie mają prawa kochać. 

Związek Patcha i Nory jest zakazany. Archaniołowie, którzy są wyżsi rangą nad Patchem obserwują wszystkie jego ruchy. Nora nie jest pewna co do uczuć Patcha, nie wie czy on kocha ją tak bardzo jak ona  jego. W końcu dziewczyna nie wytrzymuje i zrywa z aniołem. Ogromnie tego żałuje, ale stara się niczego po sobie nie pokazywać. Żałuje również swoich słów, albowiem powiedziała, iż nie chce, aby Patch był jej aniołem stróżem. Dziewczyna nie była świadoma, że jej wypowiedziane w nerwach życzenie zostanie spełnione. 

W dodatku Patch dostaje inny przydział, ma chronić teraz największego wroga Nory, Marcie. Dziewczyna jest wściekła, ponieważ wydaje się jej, że Marcie próbuje uwieść Patcha. Czy ma rację? Mimo, że Nora nie jest już z Patchem wokół niej dzieją się dalej dziwne rzeczy. Podejrzewa ona, że są one związane ze śmiercią jej ojca, podejrzewa, że jej ojca zabił… Patch.

                
Czy miłość nastolatków przetrwa i taką próbę?
Czy Nora ma rację i to Patch zabił jej ukochanego tatę?
Jak wiele jeszcze tajemnic skrywa Patch przed Norą?


Przeczytałam wszystkie części serii i bardzo mi się podobały. Z niecierpliwością czekam na ostatnią część (zamówioną w księgarni internetowej), pt. „Finale”, która właśnie ukazała się w Polsce. 

Serdecznie polecam,

Astraja, 15 lat

Dziękuję Wydawnictwu Otwarte za cudowne chwile spędzone z książką.


2 komentarze:

  1. U nas uczennice zaczytują się tą książką i pozostałymi z serii :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam już jakiś czas temu. Książka fajna, ale wielkiego wrażenia na mnie nie zrobiła. Mimo to, pozytywnie wspominam. A recenzja nakłania by powrócić do serii :)

    OdpowiedzUsuń