tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 9 listopada 2012

"Jestem jaka jestem" - Cecilia Galante - recenzja


„Jestem jaka jestem” to kolejna pozycja wydana przez wydawnictwo Jaguar, a napisana przez Cecilię Galante.

Jestem jaka jestem - Cecilia GalanteTym razem główną bohaterką powieści z serii „UPS!” jest nastoletnia Hershey. Dziewczyna, niezbyt lubiana w szkole, nagle zaczyna mieć problemy również w domu. Konkretniej - z nowym przyjacielem mamy - Steve’m. Początkowo sympatyczny znajomy, zabiegający o uczucia matki i przyjaźń z jej dwiema córkami, po wspólnym zamieszkaniu przeradza się w tyrana. Od pozostałych domowników wymaga idealnego porządku, i denerwuje się o nawet najmniejsze drobiazgi, co często prowadzi do kłótni między nim, a Hershey. 

W końcu, kiedy atmosfera w domu zaczyna przypominać atmosferę w wojskowych koszarach, jedna z awantur kończy się rzuceniem szklanką przez Steve’a w dziewczynkę, która ląduje na pogotowiu z nieodwracalnie uszkodzonym wzrokiem. Hershey ma dość domowego tyrana i wspólnie z jedyną przyjaciółką decyduje się uknuć plan, aby „pozbyć się” jego obecności w domu…

Jej starania szybko przynoszą skutek... ale nie taki jak sobie wyobrażaliśmy...

Jak Hershey poradzi sobie w nowej sytuacji?

Dodatkowo, w mieście organizowany jest konkurs talentów, w którym zamiar ma wystąpić przyjaciółka dziewczynki, a ona sama ma jej asystować. 

Czy ich plany dojdą do skutku?

Mimo, że książkę Cecilii Galatne po okładce ocenić można na pogodną, wesołą i być może nieco dziecinną, już po przeczytaniu kilku stron okazuje się, że autorka porusza w niej jeden z najtrudniejszym tematów - przemoc w rodzinie… Szczerze zachęcam do lektury wszystkie nastolatki. 

Ania, 15 lat
Wydawnictwu Jaguar dziękuję za ciekawą książkę.

5 komentarzy:

 1. Zwracam ci uwagę. W recenzji pomyliłaś się co do imienia przyjaciela mamy Hershey. Napisałaś że to Steve a tak naprawdę to Slade :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z poprzednim komentarzem, bo serio zostało pomylone imię Slade'a, ale również chciałabym dodać od siebie, że facet nie musi polubić dwóch dziewczynek, ponieważ jedna z nich (mała Ella) jest jego córką i on ją lubi lecz się nią nie opiekuje. Musi zatem polubić tylko Hershey co się niestety nie udaje.
  Polecam książkę :D Jest wspaniała!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ps. Nie dziękuj wydawnictwu Jaguar za ciekawą książkę, ponieważ ono tylko ją wydrukowało i puściło w obieg, a tak na prawdę powinnaś podziękować autorce, która ją napisała... (tak na przyszłość)
  Dziękuję Cecilia Galante- książka jest SUPER! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super książka! Ale to był Slade, ale teszta ok

  OdpowiedzUsuń
 5. Super książka! Ale to był Slade, ale teszta ok

  OdpowiedzUsuń