tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 28 listopada 2012

"Martyn Pig" - Kevin Brooks - recenzjaKevin Brooks jest znanym angielskim pisarzem. Jego pierwsza książka to „Martyn Pig”, która zwyciężyła w Branford Boase Award w 2003 roku, po niemal dwuletniej dostępności na rynku. Autor ma w swoim dorobku 10 utworów, a każdy z nich to wspaniała historia poruszająca serca czytelników.

Martyn Pig - Kevin Brooks„Martyn Pig” opowiada historię tytułowego bohatera. Akcja rozpoczyna się tydzień przed Bożym Narodzeniem. Nastolatek boryka się z wieloma problemami, a głównym z nich staje się jego ojciec, William, który jest nałogowym alkoholikiem. Matka Martyna opuściła ich kiedy chłopiec był jeszcze mały. Mimo przeciwności losu, młody Pig godzi się ze swoim życiem i jak tylko może pomaga tacie. Od swoich dziesiątych urodzin znajduje wspaniałą pasję – kryminały. Czyta wiele książek z tego gatunku, a także ogląda z zapartym tchem seriale. Jednak dotychczasowe życie, jakie wiódł, zmieniło się przez nieszczęśliwy wypadek.

Feralnego wieczoru Martyn, oglądając z zapałem „Morse'a”, kłóci się z Williamem. Mężczyzna zamachuje się na syna. Chłopak popycha go lekko. Ojciec upada, rozbijając sobie czaszkę o kominek w salonie. Martyn nie wie co ma w tej sytuacji począć, jego ojciec nie żyje, a on sam jest niepełnoletni. Obawia się, że jeśli zgłosi zajście na policję, zostanie zamknięty w poprawczaku lub jego ciotka, Jean, go przygarnie. Jego rozmyślania przerywa wizyta uroczej sąsiadki imieniem Alex. Wyjawia jej sekret o śmierci ojca. Nastolatkowie układają plan jak pozbyć się ciała.

Jak potoczy się ta historia?
Kim jest Dean?
Czy uda się im ukryć ciało?
Czy coś stanie im na przeszkodzie?
Kto przejmie rolę opiekuna Martyna?

Jesteście ciekawi? Serdecznie zapraszam do czytania!

Książka jest niesamowicie wciągająca. Napisana lekką ręką, dzięki czemu łatwo się ją czyta. Szybka akcja nie pozawala oderwać się od lektury. To genialna historia, która porusza czytelnika. „Martyn Pig” to idealna lektura dla początkujących miłośników kryminałów, a także każdej osoby, lubiącej intrygujące opowieści.

Mika, 18 lat


Wydawnictwu Media Rodzina dziękuję za rewelacyjną książkę.


2 komentarze:

  1. Musi być bardzo fajna książka. Będę miała na nią oko :)

    OdpowiedzUsuń
  2. wygląda na ciekawą pozycję, chyba muszę przeczytać ^^

    OdpowiedzUsuń