tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 13 marca 2013

"Dama w purpurze" - Rosemary Rogers - recenzja


Rosemary Rogers jest jedną z najlepszych autorek romansów historycznych. W Polsce znana jest głównie z powieści pt: „Intryga i namiętność”. Akcja książki "Dama w purpurze" rozgrywa się w XIX- wiecznej Anglii, fragmentami również we Francji i na Maderze.

Dama w purpurze - Rosemary Rogers 
Raine Wimbourne pewnej nocy dowiaduje się, że jej ojciec (Josiah Wimbourne) jest słynnym Łotrem z Knightsbridge, który okrada bogatych aby wspomóc biednych. Podczas jednej z takich akcji Josiah zostaje ranny i musi się na jakiś czas ukryć, w mieście bowiem pojawił się nowy sędzia (Tom Harper), który postawił sobie za cel schwytanie złodzieja. Gdy główna bohaterka dowiaduje się dlaczego jej ojciec dopuszcza się kradzieży, postanawia go zastąpić, aby odsunąć od niego podejrzenia.

Raine była zachwycona tym co robi, czuła się potrzebna i wiedziała, że robi dla ludzi coś ważnego, dodatkowo spodobało jej się życie pełne przygód. Jej ojciec jednak bał się o córkę i po kilku tygodniach dziewczyna miała zakończyć swoją działalność. Wiedząc, że niebawem będzie musiała wrócić do swojej szarej rzeczywistości, postanowiła zapolować przy głównej drodze, którą przejeżdżają o wiele bogatsi ludzie. I na takich trafiła, ale Philippe Gautier i jego przyjaciel okazali się sprytniejsi, i nie pozwolili się okraść. Dodatkowo, gdy bohater odkrywa, że złodziejaszkiem jest urodziwa kobieta, postanawia ją porwać...

Książka napisana przystępnym językiem, wciągająca, pełna wartkiej akcji i miłości. Ale czy tylko o samą miłość się rozchodzi? No właśnie. Philippe nigdy nie przywiązywał wagi do przelotnych romansów, nigdy w życiu nie był zakochany, najważniejsze zawsze dla niego były honor, lojalność i rodzina. Raine natomiast zawsze była niezależna, zależało jej na biednych ludziach, potrzebowała czuć się dla kogoś ważna. 

Czy  można żyć w zgodzie ze sobą i jednocześnie z drugim człowiekiem i jego ideami? Tego właśnie dowiecie się po przeczytaniu tej książki. 

KaeS, 16 lat

Wydawnictwu MIRA dziękuję za książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz