tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 17 maja 2013

"Zamek Roogna" - Piers Anthony - recenzja


Zamek Roogna - Piers AnthonyWiecie jak to jest - od dzieciństwa musieć się liczyć z tym, iż w przyszłości zostaniesz królem, znosić docinki córki obecnie panującego, jako jedyny w swoim pokoleniu posiadać na tyle oryginalny talent, by uważano cię za czarodzieja? Ale to nie koniec. 
Jesteś synem słynnego Binka, a nie mieć jego siły fizycznej i zaradności? 

Młody Dor zmierza się z tymi problemami codziennie. Nie pomaga mu też fakt, że jego opiekun - ożywiony golem ma niewyparzony język, przez co Dor zawsze wpada kłopoty. Po rozmowie z Dobrym Czarodziejem postanawia udać się na wyprawę. Jest ona niezwykła. Dor już od dzieciństwa lubił przyglądać się zaczarowanemu gobelinowi i zamkowi. Lubił oglądać jak toczy się tam życie. Ale ostatnio jego uwagę skupiały krągłe kształty Millie :)

Jego misja ma na celu odnalezienie eliksiru, który przemieni Jonatana-zombi z powrotem w człowieka. Dlaczego? Ponieważ Millie go kocha. Dor zostaje w magiczny sposób przeniesiony do wydarzeń przedstawionych na gobelinie. Poznaje tam nowego przyjaciela-pająka, z którym pokonuje wiele przeszkód.

Ale czy jego wyprawa zakończy się sukcesem?

Tego dowiecie się z trzeciego już tomu serii Xanth o tytule „Zamek Roogna”, autorstwa amerykańskiego pisarza Piersa Anthonego.

Książka jest niezwykła przez pełnię opisów i swoją naturalność. Opowiada o odwadze, odpowiedzialności, lojalności i przyjaźni. Bardzo mi się podobała!
                                                                                              Serdecznie polecam
                                                                                             
                                                                                                              Dydelf, 14 lat

Naszej Księgarni dziękuję za wciągającą pozycję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz