tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 12 listopada 2013

”Cień Anioła” - Magdalena Bożek - recenzja

Cień Anioła - Magdalena BożekZastanawiam się dlaczego inni ludzie czytają romanse. Co one dla nich znaczą? Gdyby ktoś zadał Mnie takie pytanie odpowiedziałabym nawet się nie zastanawiając. Czytam je, dlatego, że pragnę poczuć miłość dwojga ludzi od zalążka, aż po niekończące się jej rozszerzanie i obejmowanie całego świata jak bańka mydlana. Takim romansem jest właśnie książka pt.:”Cień Anioła” napisana przez Magdalenę Bożek. Jest to niepozorna i dość cienka książeczka, ale skrywa najpiękniejszą rzecz jaka istnieje na świecie, czyli miłość.

Ravena jest przeciętną dwudziestolatką studiującą architekturę wnętrz wraz z najlepszą przyjaciółką Madhuri. Od jakiegoś czasu, gdy zdarzały jej się jakieś nieszczęścia tajemniczy chłopak o imieniu Michael zaraz pojawia się by jej pomóc. Tak szybko jak się pojawia i znika, że dziewczyna nawet nie ma okazji się do niego odezwać. 

Pewnego dnia, kiedy szła ulicą do domu, starsza kobieta wciągnęła ją do sklepu z magicznymi przedmiotami i dała jej pięknie oprawioną księgę. Po powrocie do domu zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Kiedy szła korytarzem do salonu wywróciła przez przypadek lustro i się skaleczyła. Mocno stłukła nogę i przez nieuwagę nadepnęła na księgę, zakrwawiając ją. Próbując uratować ciekawy podarunek podniosła ją, a księga otworzyła się i dziewczyna automatycznie zaczęła czytać. Nagle pojawił się piękny anioł o czarnych skrzydłach. Powiedział, że przez księgę zawarli pakt krwi i teraz spełni jej życzenie, ale on też będzie coś od niej żądać. Poprosiła go o to, by Michael wyznał jej miłość. Od tej pory piękny demon Lucas opiekował się nią i dbał, gdyż takie były warunki paktu. Wieczorem gdy wyszedł, zdecydowała by go śledzić. Poszła za nim do starego kościoła w parku i tam dowiedziała się już wszystkiego. Lucas poszedł tam by porozmawiać z Michaelem, a dokładniej TO Lucyfer poszedł porozmawiać Z archaniołem Michałem. I właśnie tego wieczoru Ravena zakochała się w panu ciemności na zabój. Czy sam Lucyfer, książę ciemności ją pokocha? Jak rozwiąże się sprawa z Michaelem? Tego dowiesz się czytając tę książkę.

Ta powieść uwiodła mnie od pierwszej strony. Niechybnie porwała w swoje karty, zabierając mi poczucie czasu i wspomnienia wszystkich ważnych rzeczy, które właśnie miałam zrobić. Ale nie żałuję, nigdy nie będę żałować. Jest ona tak niesamowicie zakręcona jak potrafi być tylko książka o miłości. Potrafię użyć tylko pozytywnych określeń o tej historii. Szczerze zachęcam do jej przeczytania, zwłaszcza osoby kochające się w romansach. Ludzie zabierzcie się za tę książkę, ona jest zbyt piękna by nie przeczytać jej w swoim krótkim, nędznym życiu!!! Nic nie stracicie poświęcając te kilka chwil, a nawet zyskacie więcej.Monia,  14 lat

Książka ukazała się nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz