tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 27 listopada 2013

"Dom Hadesa" - Rick Riordan - recenzja

Percy i Annabeth strąceni do Tartaru, reszta załogi „Argo II”, stoją przed wyborem drogi. Dwa obozy półbogów gotują się do walki między sobą… Wciągnięci w wir akcji my też stajemy przed trudnymi wyborami. Za chwilę fotel czy łóżko staną się polem bitwy i miejscem niesamowitych zdarzeń, jeżeli TY będziesz tego chciał.

Dom Hadesa - Rick Riordan„Dom Hadesa” Ricka Riordana jest czwartą książką z serii „Olimpijscy herosi”. Opowieść jest utrzymana w klimacie fantastyczno-przygodowym.

Akcja powieści rozpoczyna się tuż po zakończeniu części poprzedniej („Znak Ateny”), więc przypomnienie wszystkich wątków może zająć trochę czasu, jednak po kilku rozdziałach wir wydarzeń całkowicie wciąga nas w akcję. Rozdziały są, tak jak w poprzednich  książkach, „przyczepione” do danego bohatera. Tym razem jednak są one pogrupowane w ten sposób, że czytamy kilka rozdziałów z wydarzeń jednego bohatera, przenosimy się do drugiego i tak dalej.

Fabuła rozwija się ciekawie i bardzo szybko. W momencie zmiany bohatera emocje sięgają zenitu. To sprawia, że czasami mając w planie przeczytać jeden rozdział, czytałem po sześć, siedem... Książka jest napisana bardzo lekkim, współczesnym językiem, dzięki czemu można się przy niej zrelaksować. Niektóre starogreckie i starorzymskie określenia wyjaśnia słowniczek.

Autor czasem przez treść książki przekazuje swoje opinie na temat niektórych postaw społecznych (np. homoseksualizm), z którymi nie do końca się zgadzam. Gdyby nie to, książka dołączyłaby do grona moich ulubionych. Kiedy jednak sprawnie ominie się te wątki, to książka jest idealna dla fanów fantastyki, „przygodówek” i każdego innego, kto lubi dobre książki.

Moim zdaniem książka jest warta przeczytania, nawet kilkakrotnego. Jednak uwaga! Jeżeli chcesz ją poczytać przed szkołą, czy pracą, to lepiej dobrze to przemyśl, bo kiedy czytasz tę opowieść, to naprawdę przechodzisz w inny świat. 

Gorąco polecam.


Kowal, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Galeria Książki.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza