tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 14 kwietnia 2015

"Osiedle bogów" - Rene Goscinny, Albert Uderzo - recenzja

Okładka książki Osiedle bogówCezar ma dość tego, że mała wioska nieugiętych Galów wciąż stawia opór Rzymianom i nie chce przyjąć cywilizacji. Wpada więc na genialny pomysł. Zatrudniwszy młodego architekta Ekierusa, poleca mu wybudować dookoła wioski Galów Osiedle Bogów, gdzie mają zamieszkać zamożni Rzymianie. Zatem, chcąc nie chcąc nieugięci mieszkańcy w końcu będą musieli się poddać. 

Jednak, oczywiście, nie jest to takie proste. Pomijając fakt, że są oni niezwykle odważni i gotowi będą, do ostatniego tchu, bronić swych domów, mają jeszcze po swojej stronie Asteriksa, Obeliksa i Panoramiksa ze swym magicznym napojem. Więc kiedy na plac budowy przybywa Ekierus ze swymi pracownikami, którzy zaczynają karczować las, Galowie za wszelką cenę starają się uprzykrzyć im życie. Z pozytywnym skutkiem...

Co tu dużo mówić, Asteriks i Obeliks znudzić się nie mogą i zawsze z przyjemnością patrzymy jak rozprawiają się z oddziałami niezbyt bystrych rzymskich legionistów. Wykazują się też oni ogromną pomysłowością i, mimo tego, że są kompletnymi przeciwieństwami i często się kłócą, zawsze udaje im się zakopać topór wojenny i kontynuować tę niezwykłą przyjaźń. Zabawne są też inne postacie z ich rodzinnej wioski i pomimo tego, że są nieco przerysowane, idealnie dają się dopasować do wielu osób z naszego życia codziennego. Zatem bez owijania w bawełnę - jeżeli lubicie wspólne przygody Asteriksa i Obeliksa, to ten komiks też się Wam spodoba. 

Polecam!

Sheri, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz