tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 16 lutego 2016

"Sekretnik czyli przepis na szczęście" - Katarzyna Michalak - recenzja

Okładka książki Sekretnik, czyli przepis na szczęścieKażdy z nas ma marzenia. Możemy się tego wypierać, zapierać, protestować. Że jesteśmy dojrzali, rozsądni, realistyczni. Jednak w głębi serca każdy z nas czegoś pragnie. I gdy już się do tego przed samym sobą przyznamy, nie pozostaje nam nic innego poza spełnieniem tychże pragnień. 

Wydawać by się mogło, że nie jest to wszystko takie proste. Katarzyna Michalak w swojej książce udowadnia, że jest inaczej. Podaje nam praktycznie, na tacy, działania, które mamy wykonać, aby spełnić swoje marzenia. Oczywiście książka nie jest zbiorem zaklęć, co autorka wielokrotnie podkreśla. Jednak prezentuje ona pewne psychologiczne metody pozwalające w znaczny sposób ułatwić sobie, a czasem nawet umożliwić, osiągnięcie celu. Autorka nakazuje nam założenie zeszytu, w którym przeprowadzimy serię ćwiczeń. Są one wszelakie, niekiedy mogłoby się wydawać głupie, ale zawsze okazują się one mieć głębszy sens.

Książka została napisana w sposób lekki i przyjemny dla czytelnika. Napakowana jest anegdotkami i prywatnymi zwierzeniami autorki. To czyni z lektury nie tylko suchy poradnik, lecz nawet pewien rodzaj powieści. Oczywiście w dużym cudzysłowie. Co nie zmienia faktu, że książkę się bardzo fajnie czyta, bez wątpienia jest ona pomocna. Jeśli nie do końca w spełnianiu swoich marzeń, to z pewnością w podwyższeniu samooceny i możliwości uwierzenia we własne siły. 


Sheri, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza