tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 14 kwietnia 2016

"Lost World" - Kevin Hadley - recenzja

Angielski z ćwiczeniami. Lost world. A2/B1 - Hadley KevinWielbiciele języka angielskiego z pewnością znają Wydawnictwo Edgard, a jeśli znają to wydawnictwo, z pewnością kojarzą nazwisko Kevina Hadleya. Napisał on wiele książek po angielsku z ćwiczeniami. ,,Two Warsaw Mysteries'', ,,Tomorrow Never Knows'' czy ,,The Placebo Effect'' to tylko niektóre z pozycji jego autorstwa.

,,Lost World'' opowiada historię szesnastoletniej dziewczyny o imieniu Angel. Pasjonuje się ona fotografią. Jej poukładany świat wywraca na głowę informacja o konieczności przeprowadzki z Anglii na Cypr. Tam poznaje Dirka, a już wkrótce wraz z nim będzie zgłębiać tajemnice Nikozji.

Co odkryje para nastolatków?
Jak Angel odnajdzie się w nowym kraju?

Żeby się tego dowiedzieć, zapraszam do lektury ,,Lost World''.

Książka zawiera wszystko to, co powinna zawierać książka do nauki. Po pierwsze, konkretnie określono na jakim poziomie jest książka (A2-B1). Po drugie, ćwiczenia są jasno skonstruowane, dołączona jest krótkie objaśnienie danych czasów czy konstrukcji gramatycznych. Po trzecie, na marginesach umieszczone są co trudniejsze słówka wraz z wyjaśnieniami. A na pewno największym plusem jest ciekawa fabuła i niestandardowe zakończenie. Cóż więcej mówić? Serdecznie polecam wszystkim osobom, które uczą się języka angielskiego i chcą oderwać się od rutyny oraz spróbować czegoś nowego!


Katia, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Edgard. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz