tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 10 listopada 2016

"Mock" - Marek Krajewski - recenzja

Okładka książki MockEberhard Mock - młody, aspirujący wachmistrz kryminalny, idealista do bólu. Loża masońska. Związek Wszech-niemiecki. Uwodzicielska i silna pani doktor. A wszystko to połączone morderstwem czwórki chłopców i tajemniczego, uskrzydlonego Ikara znalezionych w Hali Stulecia tuż przed przyjazdem cara.

Kariera Mocka wisi na włosku, więc chwyta się tej zagadki jak tonący brzytwy i nie zamierza łatwo odpuścić. Mimo zakazu angażowania się w sprawę, robi wszystko, by odkryć prawdę.

Kto zabił chłopców? 
Kim jest Ikar? 
I dlaczego w to wszystko zamieszane są najważniejsze osobistości Wrocławia? 

Odpowiedzi znajdziecie na kartach powieści rozgrywającej się na ulicach Wrocławia 1913 roku pt. "Mock"

Marek Krajewski, autor wielu bestsellerów kryminalnych i filolog klasyczny powraca do swego ulubionego bohatera. Spod jego pióra wyszły np. "Aleja samobójców" czy "Autor przychodzi wieczorem"

Wartka akcja i przyjemny język jakim napisany jest kryminał szybko mnie wciągnęły - przez co w parę dni połknęłam tę ponad trzystu stronicową lekturę. Eberhard mimo bycia skrajnym idealistą, z łatwością zaskarbił sobie moje przyjazne uczucia. Muszę przyznać, że z taką ilością zdarzeń i postaci, musiałam się czasami cofnąć do początku powieści, by upewnić się co do ich tożsamości czy powiązań. Bardzo ciekawym zabiegiem autora było również skakanie z miejsca na miejsce. Raz znajdywaliśmy się na spotkaniu na basenie, to w gabinecie dyrektora szkoły, albo w podziemiach prosektorium. Pozwalało to czytelnikowi mieć szerszą perspektywę jeśli idzie o wydarzenia jakie miały miejsce. (Co mocno popieram, bo czytając kryminały lubię bawić się w detektywa. :))

I choć mam mieszane uczucia co do rozwiązania całej zagadki i co do Eberharda na kacu, łażącego po dachu... dzieło Krajewskiego bardzo przypadło mi do gustu i z czystym sumieniem mogę je polecić każdemu, kto nie stroni od teorii spiskowych ani mrocznych zagadek. :)


Życzę miłej lektury, 
Sylf lat 15

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz