tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 13 marca 2017

,,Miasteczko Darkmord" - Shane Hegarty - recenzja

Okładka książki Miasteczko DarkmordShane Hegarty jest autorem serii ,,Darkmouth", której jednym z tomów jest ,,Miasteczko Darkmord", wydane w 2017 roku.

Miasteczko Darkmord nie jest zwyczajnym miejscem.                                                                   
Mieszkańcy tego miasta mają większe problemy niż tylko brak jajek w lodówce, czy nieskoszony trawnik. Darkmord jest ostatnią wioską na świecie, w której czają się Legendy. Mieszkańcy nazywają je potworami, choć tak naprawdę są to Mity i Baśnie. Jednak wraz z pojawieniem się tych stworzeń pojawiły się rody łowców Legend. Główny bohater książki, Finn, jest właśnie potomkiem bardzo starego rodu, od lat walczącego z tymi stworzeniami. Niestety, Finn nie do końca nadaje się do tej roli. Teoria jest dla niego pestką, ale w praktyce nie dorównuje swojemu ojcu, legendarnemu wojownikowi. 

Poznawanie tej historii bardzo umilają obrazki, występujące w książce w dość sporej ilości. Dzięki nim czytelnicy z nieco mniej rozwiniętą fantazją mogą łatwiej wyobrazić sobie losy chłopca, który musi odnaleźć w sobie odwagę i ocalić miasteczko. Jest to duże brzemię, które pomagają mu nieść jego bliscy. Finn musi jak najszybciej odkryć w sobie bohatera, bo nie ma wiele czasu. 

,,Słyszysz? Nadchodzą! Są coraz bliżej! Możesz zacząć się bać!"


,,Miasteczko Darkmord" jest książką skierowaną przede wszystkim do młodych odbiorców, w wieku mniej więcej do 14 lat. Dość prosty język i znaczna ilość obrazków sprawiają, że książka jest zachęcająca dla osób dopiero wdrażających się w piękną sztukę czytania, lecz dla osób o wyższych oczekiwaniach może okazać się nieco za mało ambitna. Dla mnie opisy niektórych zdarzeń były zbyt proste, ale należę do maniaków czytelniczych już od długiego czasu, więc nic dziwnego, że lubię, gdy książka odznacza się wybitniejszym językiem. Prócz tego, ta historia spodobała mi się i polecam ją każdemu, kto jeszcze nie pokochał czytania, ale jest na dobrej drodze do tego.  

basia331, 14 lat            

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.                             

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz