tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 21 kwietnia 2017

"Z klasą na luzie" - Adam Jarczyński - recenzja

Okładka książki Z klasą, na luzie. Dobre maniery, zdrowy rozsądek i sztuka łamania zasad
Każdy z nas miał kiedyś problemy w oficjalnych sytuacjach: Kto pierwszy podaje rękę, który widelec jest od czego, jak wyjść niezauważonym z imprezy i tak dalej, i tak dalej… Z pomocą przychodzi nam  „Z Klasą, na luzie” – książka Adama Jarczyńskiego, autora bloga Dobre Maniery 24.


Adam Jarczyński - Od blisko 20 lat związany jest z branżą public relations. Ma bogate doświadczenie w roli szefa protokołu podczas międzynarodowych wydarzeń. Często gości w mediach jako ekspert w dziedzinie dobrych manier i etykiety. Poza swoim blogiem, prowadzi również rubrykę o savoir-viv'rze w miesięczniku "LOGO". Dziś szkoli małych i dużych (m.in. w Europejskiej Akademii Dyplomacji), doradza i pisze książki na temat savoir-vivre'u. Jak twierdzi, zostawia napiwki.

W zabawny i przystępny sposób autor przeprowadza nas krok po kroku, po podstawowych zasadach zachowania m.in. w restauracji, u lekarza, u cioci na imieninach i w pracy. Poza tym znajdujemy odpowiedzi na pytania, które często nas nurtowały, lecz byliśmy zbyt nieśmiali by je zadać.

Adam Jarczyński pisze lekko, zwięźle i na temat, nie pozbawiając przy tym swojego stylu humoru. Choć na pierwszy rzut oka książka wydaje się dość gruba, dzięki dużej czcionce szybko przez nią przebrniemy. Każda nowa porada jest oznaczona swoim własnym tytułem, dzięki czemu szybko znajdujemy to czego potrzebujemy.

Mimo dużej ilości fachowej wiedzy zawartej w tekście, mamy szansę również bliżej poznać autora dzięki sporej ilości anegdot z jego życia – które rzadko nie wywoływały uśmiechu na mojej twarzy. Lekturę mogę polecić każdemu kto chce trochę lepiej poznać ogólne zasady savoir-vivre'u.

Na sam koniec podzielę się jeszcze małą, dla mnie dość zabawną ciekawostką – Adam Jarczyński jest byłym wychowankiem liceum salezjańskiego. ;)


-Sylf, lat 15

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz