tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 28 września 2017

"Hummusy i pasty" - Konrad Budzyk - recenzja

Okładka książki Hummusy i pastyKonrad Budzyk, autor bloga blendman.pl, pokazuje nam w książce Hummusy i pasty – 76 inspirujących przepisów. Autor jest weganinem od 5 lat, lżejszym o 50 kg:). Podoba mi się to, że nie próbuje wszystkich na świecie przekonać do zrezygnowania z produktów odzwierzęcych. Twierdzi, że kuchnia wegańska może się świetnie komponować i urozmaicić jedzenie każdego mięsożercy. Sam o sobie mówi, że jest człowiekiem mieszanką. Lubi łączyć, przetwarzać, kreować, wymyślać czyli mieszać w kuchni.

Krótko – co znajdziemy w książce. We wstępie dowiemy się  co to właściwie jest hummus, skąd pochodzi dlaczego jest zdrowy. Ponadto autor podpowiada jak gotować strączki, oraz jakich używać przypraw. Rozdział I – to przepisy na hummus. Ten klasyczny, ale też z pieczonym burakiem, chrzanowy czy groszkowo - miętowy. Rozdział II – to pasty, np. z czarnej fasoli, pieczonego kalafiora czy ze szpinaku. W rozdziale III zapoznamy się z wegańskim pasztetem, m.in. sojowym, fasolowo – gryczanym czy z białych warzyw. Na koniec poznamy przepis na sos słodko – kwaśny, masło roślinne, majonez spod wody z ciecierzycy i majonez sojowy. Co ciekawe pod każdym z przepisów podane są informacje ile kalorii, białka, tłuszczy, węglowodanów i błonnika zawarte jest w 100 g.


Książka jest fajnie wydana, kolorowa z przejrzystymi przepisami. Polecam ją oczywiście weganom, ale także przeciętnemu Kowalskiemu, który chce trochę urozmaicić swoje codzienne menu czymś nowym, a do tego smacznym. Książka przyda się niewątpliwie także tym, którzy chcą zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów:).

Bruksenka

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz