tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 6 września 2018

"Projekt miłość" - Karolina Krauze - recenzja

Okładka książki Projekt miłość
“Projekt miłość” autorstwa Karoliny Krauze to, jak wierzyć okładce, książka dla każdego, kto przeżył rozstanie. Książka podzielona jest na kilka rozdziałów, które z kolei podzielone są na mniejsze podrozdziały. Każdy z nich opowiada o innych zjawiskach w naszym społeczeństwie. Np. o typach mężczyzn, typach kobiet oraz typach związków. Autorka obiecuje odpowiedzi na pytania oraz rozwiązania trudnych sytuacji.

Książkę samą w sobie możemy sklasyfikować jako “poradnik” dla kobiet. Autorka pierwotnie znana z prowadzenia bloga ROZWIEDZIONA.PL postanowiła podzielić się z nami swoim doświadczeniem(?). Jednak blog a książka to mimo wszystko niemała przepaść. Ja różnicy między “Projekt miłość” a blogiem zbytnio nie widzę,

Sama treść dla nie zainteresowanej osoby nie będzie interesująca i mimo pięknej okładki, nie szczególnie zachwyca. W rozdziale o facetach autorka postanowiła przybliżyć nam typy, z którymi nie powinnyśmy się umawiać. W rozdziale o kobietach jest nie lepiej, w tym przypadku chyba najlepiej przytoczyć powiedzenie “każda potwora znajdzie swego amatora” zamiast szufladkować i klasyfikować ludzi wyjętych z hiszpańskich telenoweli.

“Nie musisz uczyć się na własnych błędach” to kolejny dopisek na okładce, który sam w sobie jest nieporozumieniem. Przecież gdzie nauczymy się najwięcej jak nie właśnie na własnych błędach. Książka ni to przyjemna, ni to specjalnie pomocna, dłuży się niemiłosiernie i nikomu kto pomocy potrzebuje raczej jej nie polecam. W ogóle nikomu jej nie polecam, omawia oczywistości, których każda zdroworozsądkowa kobieta ma świadomość.

Forma w jakiej została napisana książka również nie zachęca, niby udaje powieść, mamy rozdziały mamy wstęp, niby prolog, ale co blogiem było, blogiem pozostanie i wciskanie tego na siłę w ramy książkowe nie przysłużyło się autorce ani trochę. W mojej opinii treść oraz forma wypada słabo i nie poleciłabym jej nikomu, a zwłaszcza osobie, która boryka się z prawdziwymi problemami.


Palcia, 15 latKsiążka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz