tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 24 listopada 2011

"Ever" – AlysonNoël - recenzja


Alyson Noël – mieszka w Laguna Beach w Kalifornii. Jest autorką kilkunastu bestsellerowych powieści dla kobiet. Pracuje nad kolejnymi tomami sagi.
„Ever” rozpoczyna cykl zatytułowany „Nieśmiertelni”. Powieść  ta zdobyła wiele nagród. Przez 31 tygodni zajmowała 1. miejsce na liście bestsellerów „New York Timesa”. Przetłumaczona na 20 języków, wydana w 23 krajach, u nas ukazała się w Wydawnictwie Dolnośląskim.
„Miłość nigdy nie umiera”
EverBloom jako jedyna z całej rodziny przeżyła wypadek samochodowy. Za to straszne wydarzenie obwinia tylko siebie, uważa, że gdyby nie ona, nic by się nie stało. Po zamieszkaniu z ciotką, Ever kryje się pod luźnymi bluzami i kapturem, chcąc za wszelką cenę ukryć to, kim była przed wypadkiem. Zarówno inni jak i ona sama uznaje się za dziwadło. 
Dziewczyna staje się medium -  słyszy myśli innych ludzi i widzi ich aurę, chociażby po dotknięciu dłoni. Może również zobaczyć ich przeszłość. Wszystko zmienia się gdy poznaje Damena. Chłopak jest przystojny i tajemniczy, i właściwie Ever od razu zakochuję się w nim, starając się za wszelką cenę ukryć swoje uczucie. Chłopak ma w sobie coś tajemniczego i tylko przy nim Ever może wyciszyć wszystko co odczuwa wokół siebie. Nie wie jeszcze, jak bardzo teraz zmieni się jej życie. 
Dowie się rzeczy, które myślała, że zdarzają się tylko w bajkach. Ever ma zbyt wiele pytań, a za mało odpowiedzi. 
Czy pozna całą prawdę dotyczącą wypadku i przeszłości Damena?
Kim jest Drina i jakie mroczne zamiary ukrywa?
Jak Ever poradzi sobie w świecie, który właśnie odkrywa?
Okładka tej książki wprost mnie zahipnotyzowała . Wzrok najbardziej  przykuwają czerwone  tulipany, których znaczenie poznajemy podczas czytania. 
Książka pisana jest przystępnym językiem, przez co czyta się ją łatwo i przyjemnie. Porównywana jest do powieści Stephanie Meyer „Zmierzch”, ale mnie to porównanie wydaje się niepotrzebne, tematyka może choć podobna, przedstawia dwa zupełnie inne światy.
Myślę, że książka przypadnie do gustu fanom powieści fantasy, mnie tak zaciekawiła, że czekam na kolejny tom Nieśmiertelnych!
DeBestka, 15 lat

Książkę do recenzji przesłał nam Publicat


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz