tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 25 listopada 2011

"Krwawy fiolet" - Dia Reeves- recenzja

Amerykańska bibliotekarka Dia Reeves napisała fantastyczną książkę "Krwawy fiolet", którą w 2011 roku wydała Nasza Księgarnia.

Jeżeli chcecie przeczytać książkę pełną niesamowitych przygód i tajemnic to ta powieść jest właśnie dla Was!

Nastoletnia Hanna przyjeżdża po śmierci ojca do Portero we Wschodnim Teksasie, do swojej matki - Rosaliee. To będzie niezwykłe spotkanie, bo Hanna nigdy nie poznała matki, nie rozmawiała z nią i nawet nie wie jak wygląda. Przyjeżdza bez uprzedzenia, po ucieczce od ciotki i ma nadzieję, że Rosaliee przyjmie ją do domu.
Gdy już mieszka z mamą, powoli wdraża się w życie w tym małym miasteczku. Powoli odkrywa, że wcale nie jest ono spokojne i bezpieczne. Mierzy się z problemami, które nam wydają się nierealne i usiłuje je rozwiązać, ale zmiana otoczenia i dotychczasowego życia wcale jej w tym nie pomagają. Na dodatek Rosaliee nie chce, żeby jej córka z nią mieszkała, bo przeszkadza jej to w niezależności, którą do tej pory miała. Nie chce i nie umie  zająć się córką. Przez cały czas jest z Hanną nieżyjący tata, daje jej rady i pomaga w podejmowaniu decyzji. Nasza bohaterka jest niezwykła dziewczyną, która trafiła do jeszcze bardziej niezykłego miejsca. Nie wie, że jej matka skrywa ogromny sekret. 

Jakie przygody ją czekają?
Czy matka będzie umiała zaakceptować obecność córki?
A może Hanna pozna fajnego chłopaka, w którym się zakocha?
Czy rozwiąże miejscowe zagadki? I czy ocali Portero od nieszczęścia?.

"Krwawy fiolet" to zaskakująca książka. Spodoba się osobom, które lubią fantastykę pomieszaną z problemami na linii matka-córka. Te problemy jednak nie będą zwyczajne, takie jakie ma każda z nas.

Hanna staje przed decyzjami, które mogą zadecydować o istnieniu jej i całego miasteczka. 

Warta polecenia, ciekawa opowieść o niezwyczajnych rzczach. Wszystko co nowe wydaje się piękne i bezpieczne, ale to tylko pozory...

                    
             Lucinda, 15 lat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz