tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 29 listopada 2011

"Motyl w podróży" - Beata Wróblewska - recenzja

Autorką książki jest polska pisarka młodego pokolenia Beata Wróblewska. "Motyl w podróży" to opowieść o 10-letniej dziewczynce Marcie, która marzy o normalnej rodzinie. Obecnie jej rodzice są po rozwodzie, a Marta mieszka z dziadkami. Mama jest dziennikarką i dla tego rzadko spotyka się z córką. Tata odwiedza ją zgodnie z nakazem sądu i zazwyczaj nawet nie wie o czym mógłby z nią porozmawiać.
 
Dziewczynka ogromnie zazdrości swoim przyjaciółkom, że mają zwyczajnych rodziców. Ma co prawda ukochaną, troskliwą babcię, ale jednak tęsknota za codziennym życiem z rodzicami jest ogromna. Marta po prostu musi coś zrobić, aby w jej życiu nastąpiły upragnione zmiany. Pierwszym krokiem do tego jest ucieczka z domu, a drugim nakłonienie rodziców do wspólnego wyjazdu.
Wreszcie nadeszły upragnione wakacje i Marta ma pojechać z mamą i tatą nad morze, ale zanim tam dotrze przeżyje wiele przygód i pozna bardzo zabawnych i interesujących ludzi.
 
Czy marzenie Marty sie spełni? Tego dowiecie się czytając tę książkę.
 
Książka jest prosta i łatwa w czytaniu zawiera mnóstwo zabawnych sytuacji przeplatanych mądrymi i wzruszającymi rozmowami. Gorąco polecam!


TUTAJ możesz przeczytać fragment, zachęcam!

 Carmen, 14 lat
 
Książkę do recenzji przesłało nam Wydawnictwo Stentor

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz