tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 30 listopada 2011

"Scarlett" - Barbara Baraldi - recenzja


Barbara Baraldi jest włoską pisarką fantasty.  „Scarlett” jest pierwszą wydaną w Polsce powieścią tej autorki.

Scartlett - tytułowa bohaterka, przeprowadza się do Sieny - małego włoskiego miasteczka. Jest to dla niej trudne doświadczenie, ponieważ zostawia za sobą swoje dawne życie, swoich przyjaciół.  Na szczęscie w nowej szkole zostaje  mile przyjęta, oczywiście nie obyło się bez pewnych komplikacji. Dziewczyna od razu spodobała się Umberto - przystojnemu Włochowi. Jednak Scarlett dowiaduje się, że jej nowa koleżanka Caterina jest w nim skrycie zakochana. Młoda dziewczyna ma ogromny dylemat… Wybrać przyjaźń czy miłość? 
Pewnie rozterki trwałyby bardzo długo gdyby nie szkolny koncert, na którym występuje zespół Dead Stones. Scarlett od pierwszego wejrzenia zakochuje się z basiście Mikaelu.
I jak się okazuje, z wzajemnością. Jednak Umberto nie daje za wygraną. Za wszelką cenę, chce przekonać Scarlett, że nie powinna być z Mikaelem. Rozpoczyna nawet śledztwo, dzięki któremu odkrywa, że niewinny basista skrywa ogromny sekret.

Czy Scarlett i Mikael będą razem? Czy Umberto przekona Scarlett, że Mikael nie jest dla niej odpowiednią osobą? 

Barbara Baraldi wprowadza nas w  wewnętrzny świat młodej Scarlett. Pokazuje rozterki dziewczyny, jej wybory i działania.  Zwraca uwagę na motyw rodziny, która pomaga nam przetrwać trudne chwile, mimo że nie zawsze jest taka, jaką byśmy chcieli. 

Książka napisana jest prostym językiem. Bardzo łatwo i szybko się ją czyta, zwłaszcza że fabuła nie jest nudna ani monotonna. Zwarta akcja powieści wprowadza dreszczyk emocji. Czytelnik ma wrażenie że sam  jest świadkiem rozgrywających się wydarzeń. 

"Scarlett" z pewnością zadowoli miłośników powieści fantasty. Pomyliłby się jednak ten, kto by stwierdził,  że spodoba się wszystkim. Nie ma takiej książki, ale ja zachęcam do przeczytania. właśnie tej. Warto przypomnieć, że oprócz trzymającej w napięciu akcji książka przypomina nam podstawowe wartości  jakie daje nam rodzina i przyjaźń. 
Asia, 15 lat

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Zielona Sowa
za przekazanie książki do recenzji

5 komentarzy:

 1. Witam jest to wydanie jednoczęściowe czy tak jak w wielu przypadkach książka posiada kontynuacje ? Dziękuje za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 2. Nic nam nie jest na razie wiadomo na temat kontynuacji Scarlett

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest już druga część. Pierwsza jest super. Jak zaczęłam ją czytać tak mnie wciągnęła, że nie mogłam się od niej oderwać. Polecam ją wszystkim.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam obydwie części "Scarlett". Strasznie mnie wciągnęły. Mam nadzieję, że będą kolejne części i książka zostanie zekranizowana;);)Polecam ją wszystkim, którzy uwielbiają fantastykę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka jest naprawdę świetna mam obydwie części i zachęcam do ich przeczytania ja chyba obydwie części przeczytałam 15 razy :))

  OdpowiedzUsuń