tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 5 stycznia 2012

"Drżenie" - Maggie Stiefvater - recenzja


Maggie Stiefvater już wstrząsnęła światem literatury. Pisarską przygodę rozpoczęła serią książek o wróżkach, z których pierwsza nosi tytuł "Lament" i została wydana w lutym tego roku w Polsce. Mimo, że powieść "Drżenie" wydano już w roku 2009, u nas jest jedną z tych nowości, która popularnością według wielu może konkurować nawet ze „Zmierzchem”.

Jest to opowieści o Grace, siedemnastoletniej dziewczynie mającej obsesje na punkcie wilków. Sześć lat wcześniej została ona przez nie porwana. Życie ocalił jej jeden z nich. Od tego czasu każdej zimy obserwują siebie nawzajem. Ona rozpoznaje go po smutnych żółtych oczach, on ją po zapachu. Dziewczyna nie wie, że tak naprawdę jest on wilkołakiem, którego przemiany zależą od temperatury.  Im jest zimniej  tym trudniej powrócić mu do ludzkiej postaci.

Pewnego dnia ginie w miasteczku Mercy Falls zagryziony przez wilka Jack. Wystraszeni obywatele postanawiają pozbyć się zwierząt. Urządzają wraz z policją polowanie. 
 
Czy Grace uda się uratować swojego przyjaciela? Jakie niespodzianki szykuje im los?  Czy w tej historii możliwy jest w ogóle happy end?
                                                      
Dawno żadna książka nie wciągnęła mnie tak jak „Drżenie”. Kiedy zacznie się ją czytać wszystkie odczucia bohaterów przechodzą na czytelnika. To coś niesamowitego!  Postacie tej powieści są wspaniale wykreowane i bardzo łatwo było mi się z nimi utożsamić, a ich przygody przeżywałam z wypiekami na twarzy. 

Szczególnie podobał mi się wątek walki Sama z przemianą w wilka. Również postacie epizodyczne mają świetnie wykreowane charaktery i każda z nich jest całkowicie inna, odmienna i prawdziwa. Autorka operuje językiem bardzo łatwym i przystępnym, skierowanym typowo do nastolatków, co sprawia że powieść czyta się lekko i przyjemnie oraz pozwala nam uciec w świat marzeń. 

Mogę tę książkę polecić każdemu kto szuka świetnej opowieści o miłości, walce i poświęceniu.                                         

Od teraz jest to moja ulubiona książka, która bije na głowę „Zmierzch” S. Meyer. Już nie mogę się doczekać następnej części!

 TUTAJ możesz przeczytać fragment powieści.

 Sunny Girl, 17 lat


Gorąco dziękuję Wydawnictwu Wilga za możliwość przeczytania tej książki!

   Brak komentarzy:

Prześlij komentarz