tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 5 stycznia 2012

"Co się dzieje w tym mieście?!" - Adam Molenda - recenzja


Adam Molenda - dziennikarz, pisarz, laureat ogólnopolskich konkursów publicystycznych, reportażowych oraz literackich. Jego utwory były publikowane zarówno w czasopismach, jak i pracach zbiorowych oraz radiu.

Akcja powieści "Co się dzieje w tym mieście ?!" toczy się w Żywcu, uczestnikami opisanych w niej przygód jest grupka przyjaciół: Wandalin, Patryk, Michał, Wanda, Kuba, Eliza i mała Anulka. Wszystko zaczyna się od momentu uchwycenia przez Wandalina na fotografii człowieka, który jak się wydaje dzieciom skacze z wieży.

Wkrótce zaczynają się dziać rzeczy o których nie mieli pojęcia. Dzieci po  zmroku spotykają na ulicach miasta przeróżne ‘stwory’. Kuba opowiada wszystkim, że dawno temu w Nowym Zamku, arcyksiężna Alicja ukryła klejnoty. Dzieci zafascynowane legendami postanawiają odszukać wartościową biżuterię. Schodząc do podziemi Zamku, Patryk i Wandalin, spotykają walczących rycerzy. Chłopcy zastanawiają się, czy to możliwe, by przenieśli się do średniowiecza i co tak naprawdę dzieje się w piwnicach zamku. 

Jakie przygody przeżyje kilkoro przyjaciół?
Czy dzieciom uda się odnaleźć skarb ?
Kim okażą się być przeróżne stwory z ulic miasta ?

Myślę, że książka jest przeznaczona głownie jako lektura dla dzieci, ale zaciekawić może  i dorosłych, którzy jeszcze raz chcą poznać dziecięcą wyobraźnie i wyjść naprzeciw przygodzie. 

Autor w książce dotyka również spraw niepełnosprawności, wartości przyjaźni i szacunku wobec innych. 

Książka napisana jest prostym językiem, urozmaiceniem mogą być również niezwykłe rysunki Bartka Drejewicza.
Zachęcam do zapoznania się z lekturą!

DeBestka, 15 lat

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Stentor 


1 komentarz: