tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 16 stycznia 2012

"Fundacja dobrego diabła" - Agnieszka Wiszniewska - Matyszkiel - recenzja


Agnieszka Wiszniewska – Matyszkiel – z zawodu matematyk, zajmuje się teorią gier. Podobnie jak bohaterowie swojej książki uwielbia czekoladę na gorąco!

„Fundacja dobrego diabła” to opowieść o czwórce dzieci i kocie Behemocie, którzy stają się nowymi członkami fundacji diabła Baltazara – dobrego diabła zajmującego się ocaleniem wszystkiego, co możliwe. Przeszkadzają mu w pracy Lucyper, czarownica Danubel i czarodziej Kurdyban.

Podczas licznych podróży i wielu przygód Szymek, Zuzia, Maciek, Basia i Behemot dowiadują się, że wszyscy ludzie, którzy źle postępują, bałaganią, śmiecą i zakłócają spokój, to współpracownicy złego diabła. To zaciekawiło mnie najbardziej. Autorka dosłownie pokazała w książce, że źli ludzie pracują dla czarnego charakteru – bohatera tej historii.

Początek książki przebiega wolno i spokojnie (może nawet zbyt wolno). Tak naprawdę akcja rozwija się prawie na końcu opowieści, kiedy dzieci zostają porwane.

Książkę inaczej zrozumieją młodsze, a inaczej starsze dzieci i na co innego zwrócą uwagę. Zdecydowanie polecam ją tym, którzy lubią książki, w których zło zostaje pokonane przez dobro. 

Czy Lucyperowi uda się zmusić dzieci do podpisania cyrografów? 
A może pracownicy Fundacji Pomocy i Ocalenia wcześniej je uratują? 

Przekonajcie się sami!


TUTAJ możesz przeczytać fragment książki!
                                                                                                                                                             Martyna, 12 lat

Książkę przekazało nam Wydawnictwo Stentor, bardzo dziękujemy!


1 komentarz:

  1. מיז לאַנדסמאַן, יאַנוש קאָרטשאַק, וואָלט זייַן שטאָלץ. טויט פּאַלעסטינע.

    OdpowiedzUsuń