tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 9 stycznia 2012

"Księżniczka wampirów" - Alyxandre Harvey - recenzja


Alyxandre Harvey uwielbia średniowieczne suknie i etykietę, czasami myśli, że powinna urodzić się w innym stuleciu. Jej debiutancka książka „Księżniczka wampirów” otwiera sekretne „Kroniki rodu Drake’ów”. Zabarwiona naiwnością, choć wciągająca opowieść o Solange Drake to rękawica rzucona Stephenie Meyer i jej „Zmierzchowi”.

Nasza bohaterka jest pierwszą od 900-set lat kobietą urodzoną w wampirzej rodzinie. Jej narodziny były powodem, dla którego rodzina Drake’ów została wygnana z królewskiego dworu. Sama Solange stanowi poważne zagrożenie dla obecnej królowej, Lady Nataszy. Starodawna przepowiednia głosi, że plemiona wampirów mają szansę na zjednoczenie się tylko pod rządami córki z prastarego rodu, natomiast Natasza, w przeciwieństwie do Solange, nie pochodzi z arystokratycznej rodziny. Gdy zbliżają się szesnaste urodziny dziewczyny, ktoś wyznacza nagrodę za jej głowę. Teraz zaczyna się prawdziwa walka o przetrwanie. Niedługo Solange zostaje porwana, a na ratunek rusza cała jej rodzina wraz z najlepszą przyjaciółką Lucky.
Myślę, że zarówno tytuł jak i fabuła są interesujące. Pikanterii książce dodaje uczucie, które połączy Lucky i Nicholasa starszego brata Solange. Również główna bohaterka nie pozostaje obojętna na uczucia. Niebawem zakochuje się w Kieranie. Jest to Łowca, który nieoczekiwanie staje po stronie porwanej i pomaga jej uciec.
Co prawda ten trzymający w napięciu horror, a właściwie - krwawy romans, nie jest powieścią wybitną, ale nie o szukanie głębi tu chodzi, ale o dobrą zabawę z książką. Mamy chwytliwy temat, sporo tajemnic i niebezpieczeństwa, wartką akcję i - co najważniejsze – miłość. Wszystko to, fantastycznie zmieszane, stanowi recepturę sukcesu, nam pozostaje jedynie czekać na kolejny tom sagi.

 Sunny Girl, 17 lat

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Akapit Press 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz