tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 3 stycznia 2012

"A niech to czykolada"- Paweł Beręsewicz - recenzja


Paweł Beręsewicz – anglista, tłumacz, autor cenionych i nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży. Popularność przyniósł mu cykl o sympatycznej rodzinie Ciumków, a także historia dla najmłodszych „Czy wojna jest dla dziewczyn?”

„A niech to czykolada” to kolejna  świetna pozycja Beręsewicza. Jest to lektura iście magiczna. Czytelnik, nawet taki, który nie wierzy w czary, z łatwością daje się nabrać na opowieść autora. Książka ogromnie mnie zafascynowała. Dałam się ponieść wyobraźni i prawie uwierzyłam w niesamowitą historię – historię Ręki w kraciastej rękawiczce, która co jakiś czas pozostawia w kraju Zyliryjczyków Rzecz, a później Ją zabiera. 

Czym lub kim jest Ręka? Skąd się wzięła? Czy Zyliryjczykom uda się Ją przechytrzyć?

Książkę czyta się z każdym rozdziałem coraz szybciej, bo gdy dwie, na pozór zupełnie inne opowieści, powoli zlewają się w jedną całość, nie sposób jej odłożyć.

„A niech to czykoladę” przeczytają z chęcią dzieci (raczej w wieku10+) i dorośli, którzy lubią historie o niesamowitych i niemożliwych rzeczach. Po skończeniu lektury można sobie zadać pytanie: czy to nie mogło się zdarzyć naprawdę?...

TUTAJ możesz przeczytać fragment książki


                                                                                                          Martyna, 12 lat


Wydawnictwu Stentor dziękuję za możliwość przeczytania tej książki


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz