tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 1 lutego 2012

"Pomiędzy światami" - Jessica Warman - recenzja

Jessica Warman jest amerykańską autorką trzech znakomitych powieści dla młodzieży Ukończyła studia w zakresie kreatywnego pisania. Ma trzydzieści lat, jest matką dwóch córek i zapaloną uczestniczką maratonów. Wraz z rodziną mieszka w Pensylwanii.                                                       


Szczególnie polecam wam „Pomiędzy światami”.
Jest to historia Elizabeth Valchar, najpopularniejszej dziewczyny w szkole. W swoje osiemnaste urodziny budzi się na jachcie, na którym odbywała się impreza. Dziewczyna słyszy dziwny hałas na zewnątrz i nie mogąc nikogo dobudzić sama postanawia sprawdzić co się stało. Przy pomoście odnajduje ciało dziewczyny obijające się o burtę. Po chwili orientuje się że ciało należy do niej samej, a wszystkie wspomnienia sprzed wypadku zniknęły. Wkrótce pojawia się przy niej Alex, chłopak który zginął rok wcześniej potrącony przez samochód. Uświadamia on Elizabeth, że znaleźli się między światami.
Nie mogą przejść dalej ani wrócić i że mają tylko siebie.                                                                                                                                                                               Jessica Warman stworzyła powieść, która początkowo wywołała we mnie sporą dawkę sceptycyzmu i zniechęcenia. Dopiero z biegiem czasu zaczęłam się przekonywać do fabuły, która mimo standardowych powtórzeń w tej tematyce, skrywała w sobie także wiele tajemnic. To właśnie one sprawiły, że przez całość tej historii, nie mogłam się od niej oderwać, aż do samego końca. Ilekroć sądziłam, iż jestem w stanie przewidzieć dalszą akcję, to za każdym razy przekonywałam się, że mimo wszystko nie mam racji. Polecam tę książkę  przede wszystkim miłośnikom życia po śmierci, ale także tym, którzy po prostu lubią dobrą, zaskakującą powieść.

TUTAJ możesz przeczytać fragment powieści, a TUTAJ możesz wysłuchać fragmentu w interpretacji Magdaleny Lamparskiej. 

Sunny Girl, 17 lat

Serdecznie dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka za umożliwienie przeczytania tej książki! 

2 komentarze:

  1. Książkę mam w planach i z chęcią dam jej szansę:)
    Pozdrawiam!!

    OdpowiedzUsuń
  2. książka była świetna. czasami przyprawiała mnie o łzy a czasami o dreszcze. nigdy jednak nie było z nią nudno;-) gorąco polecam

    OdpowiedzUsuń