tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 2 lutego 2012

Konkurs z okazji 10 000 wejść na naszą stronę!

Tak po cichutku, nie wiadomo kiedy, przekroczyliśmy taką okrągłą liczbę 10 000 wejść na naszego bloga. Jest to powód do wielkiej dumy i radości! Zaczynając, nie spodziewaliśmy się, że ten pomysł tak się pięknie rozwinie. Do Kubu Młodzieżowego Recenzenta należy już 35 osób z 7 krakowskich szkół, a mamy nadzieję, że niebawem to grono się powiększy :)
Przy tej okazji gorąco dziękujemy wszystkim wydawnictwom, które powierzają nam swoje książki do recenzji!

Oczywiście  z takiej okazji musimy zorganizować zabawę - konkurs. Tym razem zadanie będzie ściśle związane z naszymi recenzjami...

Do wygrania będą trzy książki:

Marian Keyes "Najjaśniejsza gwiazda na niebie"
Karen Blixen "Uczta Babette"
Arkadij i Borys Strugaccy "Piknik na skraju drogi"

Aby wygrać jedną z tych wspaniałych książek należy w komentarzu do tego posta napisać, która z recenzji prezentowanych na naszym blogu najbardziej Ci spodobała (dlaczego, też byłoby mile widziane, ale nie obowiązkowe).

Na zgłoszenia czekamy do 10 lutego do godz. 12.00. Nie zapomnijcie o podawaniu kontaktowego maila!


Życzymy miłej zabawy i dziękujemy za to, że jesteście z nami!

18 komentarzy:

 1. Od początku z radością obserwuje aktywność młodych recenzentów i serce mi rośnie...Cieszę się, że istnieje jeszcze młodzież, która czyta książki i nie uważa tego za obciach...
  Na swojego faworyta typuje recenzję książki Briana Keaney "Tajemnica Drabiny Jakuba"

  canim@gazeta.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluje aktywności i entuzjazmu młodym recenzentom.
  Ja stawiam na wampiry w oczach młodego czytelnika, czyli "Naznaczoną" P.C.Cast, a zglaszam się do książki Marian Keyes.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny wynik :) Gratulację i życzę wiele sił do dalszej pracy. Samych cudnych książek do recenzowania :D
  Spodobała mi się bardzo recenzja „Pomiędzy światami”. Sama czytałam książkę, więc wówczas łatwiej jest mi odnieść się do relacji innego czytelnika. Powieść bardzo mnie zaskoczyła i tak samo na samym początku nie darzyłam głównej bohaterki sympatią. Myślę, że jest to książka wartościowa i jak najbardziej powinna znaleźć się np w szkolnej bibliotece. Warto aby właśnie takie pozycje tam trafiały. Poza dobrą akcją niosą z sobą także dość silne i jednoznaczne przesłanie :)

  joanna19polska@gmail.com

  PS.: Info o rocznicowym konkursie dodaję u siebie na blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Adam" - Elżbieta Jodko - Kula. Za podejście do tematu i wybór wyjątkowej książki pokazujacej problemy z którymi boryka się wiele nastolatków.

  Mój e-mail: justa21@poczta.fm

  OdpowiedzUsuń
 5. najlepsza była zdecydowanie recenzja książki Nel`a Geimana "Amerykańscy bogowie"
  mieszkamwstodole@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Recenzja, która przekonała mnie do poszukania pewnej książki to recenzja o "Perfumiarzu".
  Mam coś takiego w sobie, że niechętnie czytam książki polskich autorów (nie licząc genialnego Kosika), sama historia również kojarzy mi się ze świetnym "Pachnidłem", więc nie byłam przekonana co do "odgrzewanych kotletów"." Nie dość, że napisała Polka to jeszcze coś skopiowała" to były właściwie moje myśli.
  Czytając to zdanie "realia XIX-sto wiecznej Europy, która wmieszana w wojny napoleońskie nie jest już bezpiecznym domem dla podróżujących" jedyne co myślałam, to muszę mieć tę książkę TERAZ.:D
  Uważam więc, że jest to jedna z najbardziej zachęcających recenzji i według mnie najlepsza.
  Życzę również jeszcze dziesięć razy tyle wejść. :)
  kadzia97@onet.eu
  Kadzia

  OdpowiedzUsuń
 7. "Pomiędzy światami" - Jessica Warman bardzo mi się spodobała ta recenzja ... od dawna uwielbiam czytać książki od zawsze ... bardzo mi się podba ta recenzja i widać że ksiązka jest ciekawa i dreszczyk emocji jest ... czekam az wejda do bibliotek i bede mogla sobie wypożyczyć i ja przeczytac...
  n.oczkowska@poczta.fm
  Natalia
  iżycze jescze raz tyle wejsc i wiecej :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Najbardziej spodobała mi się recenzja książki "Pomiędzy światami" Jessici Warman, autorstwa Sunny Girl. Dlaczego? Podoba mi się słownictwo i szczera opinia. Sama niedawno czytałam tą książkę i widzę, że mamy podobne opinie ;)

  Angela
  angela681@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Mi najbardziej spodobała się recenzja książki: "Tajemnica drabiny Jakubowej" Brian Keaney, napisana przez GabriellKę. Zaintrygowała mnie fabuła tej książki. Tajemnicza, ale zarazem ciekawa. Mam wrażenie że jest to utwór z gatunku tych które są "wciągające" od pierwszej aż do ostatniej strony.

  asiapalewicz@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Jest naprawdę dużo dobrych recenzji i spamiętać ich nie można, ale tym razem stawiam na recenzję "Bogini Oceanu" - P.C. Cast.

  don_chichot@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Recenzja Asi, "Oskar Pill i Zakon Medykusów" - Eli Anderson, na prawde bardzo dobra :)

  kamilkuchara@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Myślę, że najbardziej podobała mi się recenzja książki "Anioł" L.A.Weatherly. Sama przeczytałam ją niedawno, żeby móc doradzać jej lekturę moim czytelniczkom :) Z tutejszej recenzji dowiedziałam się, że jest druga część :) Pozdrawiam :)

  migaweczka@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję serdecznie tak imponującego wyniku odwiedzin :)
  Super akcja promująca czytelnictwo wśród młodzieży :) gratuluję pomysłodawcom pomysłu, a czytającym osobom pasji :) Z chęcią bym do Was dołączyła ale już nieco nie łapie się w przedział wiekowy :D

  OdpowiedzUsuń
 14. MI najbardziej podobała się recenzja Mary Jane 15 lat "Kiedy moja siostra śpi" - Barbara Delinsky jej recenzja zachęciła mnie do przeczytania tej książki,. Pozdrawiam :D


  sweetolcia3@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Moje zainteresowanie wzbudziła recenzja "Zawsze przy mnie stój". I choć jest niezwykle krótka to zawiera niezwykłe treści, dzięki którym mogę się spodziewać, iż będzie w niej wiele prawdy jak i nieszczęścia. Naprawdę niewiele potrzeba słów, by wzbudzić w kimś ciekawość. A ta recenzja jest dla mnie zapowiedzią naprawdę ciekawej książki:)

  onlyme30@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Najbardziej podobały mi się mi się recenzje "Złamane serca" i "Zauroczenia", i jeszcze jakiś kryminał ale niestety nie pamiętam tytułu... :(. Ogólnie wszystkie recęzje są fajne, tylko niektórym brakuje tego czegoś, co mogę znaleść w wyżej wymienionych recenzjach. Gratulacje i powodzenia wszystkim.

  OdpowiedzUsuń
 17. Gratuluję tak wspaniałych statystyk. Co do recenzji to najbardziej podobała mi się chyba ta dotycząca "perfumiarza". Dlaczego? Trudno mi tak naprawdę określić, miała w sobie po prostu to coś :) Do konkursu oczywiście się zgłaszam ;) gabcia.gabcia@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Mi najbardziej spodobała się recenzja Pauli -"Deklaracja" ;)
  Gratuluję wyniku!!

  OdpowiedzUsuń