tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 22 marca 2012

"Agrafka" - Izabela Sowa - recenzja

„Jeśli chcesz się wyróżniać, musisz mieć to, co inni, tylko troszkę bardziej.”

Książka Izabeli Sowy pt. "Agrafka" opowiada o losach zwykłej szesnastoletniej dziewczyny, Dobromiły. Jak każda nastolatka, Miłka zmaga się z codziennymi problemami – natrętnym chłopakiem, kłótnią z przyjaciółką czy zwykłymi miłostkami. Na dodatek ma bardzo wymagających i nowoczesnych rodziców, dla których nie liczy się nikt oprócz starszej siostry Weroniki – wzoru do naśladowania. Markowe ciuchy, dobrze wyposażony pokój, drogie wakacje, szacunek kumpli to wartości najważniejsze dla jej bliskich, dążących do ich zrealizowania. 
Wszystko zmienia się, kiedy Miłka napotyka na swojej drodze zwykłego, małego kundelka, który z łatwością podbija jej serce. Nieoczekiwanym zwrotem akcji jest znalezienie, odrzuconego przez rodzinę. dziadka. Później okazuje się, że i on skrywa szokującą tajemnicę, przez co sposób patrzenia wnuczki na jego osobę  ulega nieco zmianie. Dziadek staje się dla niej najbliższą osobą i oboje robią pierwszy krok w stronę zapomnianych niegdyś życzeń.

Ta obyczajowa opowieść o realiach dzisiejszego świata nie urzekła mnie, ale przyznam, że czytało się ją z łatwością. Krótka i bardzo prosta w odbiorze lektura na półtorej godziny. Najbardziej ujął mnie stosunek dziadka względem wnuczki, a także wątek małego kundelka. Nie od dziś wiadomo, iż psy są najlepszymi przyjaciółmi ludzi, ufają im i są bardzo przywiązani. Książka ukazuje też w pewien sposób obojętność człowieka na innych. Jeśli zapada decyzja o posiadaniu zwierzęcia, nie można później, tak po prostu z niego zrezygnować. 
Mimo, iż nie byłam do końca zafascynowana fabułą – polecam! Szczególnie, borykającym się z wszelkimi życiowymi problemami nastolatkom.  ; )
Czarna, 16 lat

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz