tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 28 marca 2012

"Uprowadzona" Lucy Christopher - recenzja

Książka Lucy Christopher –"Uprowadzona" opowiada o szesnastoletniej dziewczynie Gemmie, która została uprowadzona z lotniska w Bangkoku. 
 
Oczekując na samolot, Gemma oddala się od rodziców, by napić się kawy, i w restauracji poznaje przystojnego chłopaka Tylera, którym jest oczarowana od pierwszego spojrzenia. Po krótkiej pogawędce, Tyler niepostrzeżenie wsypuje do jej filiżanki narkotyki, przez które Gemma nic nie  będzie pamiętać. Kiedy Gemma dochodzi do siebie i próbuje przypomnieć  sobie, co się właściwie wydarzyło, z przerażeniem odkrywa, że została porwana  i wywieziona do Australii. 
 
Dziewczyna powoli odkrywa, że  Tyler  obserwował ją od dłuższego czasu, i że nie została przypadkową ofiarą. Po kilku nieudanych  próbach ucieczki, Gemma zaczyna wątpić czy kiedykolwiek uda jej się wrócić do rodziny i bliskich. Ku jej własnemu zaskoczeniu, z czasem zauważa, że dzięki odosobnieniu, inaczej zaczyna postrzegać świat, inaczej też patrzy na swoje dotychczasowe życie, docenia ciszę i spokój. Zastanawia się, czy bliscy nadal jej szukają i czy ktokolwiek jeszcze o niej pamięta. 
 
Wszystko, co prowadzi do zakończenia tej książki jest tajemnicze i zaskakujące. Jest tam wiele zwrotów akcji. Do końca nie wiadomo czego można się spodziewać po Teylorze i po ...Gemmie. I  za to polubiłam tę książkę i mam nadzieję, że wy też ją przeczytacie jednym tchem.

Historia Gemmy jest napisana bardzo realistycznie, miałam czasami wrażenie, jakby była oparta  na faktach. Podsumowując, bardzo polecam tę książkę, nie tylko nastolatkom!
Lily, 16 lat
 
Tę niesamowicie interesującą historię dostaliśmy od Wydawnictwa Wilga, bardzo dziękuję!6 komentarzy:

 1. Musze, muszę, muszę w końcu zdobyć tę powieść. Zapowiada się genialnie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę ją koniecznie przeczytać, dziękuje ci za jej zrecenzowanie, bo tak, to nie wiem czy bym się na to zdecydowała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę polecam , strasznie wciąga :D

  OdpowiedzUsuń
 4. przeczytałm , kupiłam juz swój egzemplarz . ;) . wciaga ja przeczytałam ją kilka mijesięcy temu i nie ma dnia żebym o niej nie myślała .

  OdpowiedzUsuń
 5. MOJA NAJWIĘKSZA INSPIRACJA.! KOCHAM "UPROWADZONĄ" I KAŻDEMU POLECAM! TO JEDNA Z NAJLEPSZYCH KSIĄŻEK JAKIE KIEDYKOLWIEK PRZECZYTAŁAM, A CZYTAŁAM ICH WIELE :) NAPRAWDĘ POLECAM. PISANA JEST W NIEZWYKŁY SPOSÓB. SAMA WYOBRAŻAJĄC SOBIE TYLERA NIE WIEDZIAŁAM CO MYŚLEĆ TAK SAMO JAK GEMMA....ALE TYLER TEŻ BYŁ NIESAMOWITY. I OPIEKUŃCZY I WYBUCHOWY. I PEŁEN TROSKI, KOCHANY....I CHWILAMI PRZERAŻLIWY! UPROWADZONA' ZAINSPIROWAŁA MNIE I ZAMIERZAM NAPISAĆ BLOGA Z PODOBNYM OPOWIADANIEM :) WIĘCEJ SZCEGÓŁÓW W SPRAWIE BLOGA NA : http://www.facebook.com/pages/Laugh-Like-Niall/150972831700867

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam pytanie czytelniczki ! :]
  Ile lat ma Tyler ?

  OdpowiedzUsuń