tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 17 kwietnia 2012

,,Droga do domu'' - Bobbie Pyron - recenzja

Bobbie Pyron to znana amerykańska pisarka, która przez ćwierć wieku pracowała jako bibliotekarka. Autorka pisze książki dla dzieci i młodzieży. Przyznaje, że inspiracją do książki ,,Droga do domu'' były jej psy.

"Droga do domu'' jest powieścią przygodową. Opowiada o dziewczyce Abby i jej psie - owczarku szetlandzkim, Tamie. Pies bardzo kocha dziewczynkę, która jest dla niego całym światem. Abby i Tam zdobywają liczne medale w zawodach ze sprawności psów. Podczas powrotu z wygranych zawodów, na górskiej ścieżce zdarzył się wypadek samochodowy. Ranną Abby przewieziono do szpitala, natomiast klatka z Tamem spadła ze skarpy. Pies  cudem wydostaje się z zamknięcia. 
Czy Tamowi uda się pokonać góry i powrócic do swej ukochanej Pani? Czy zdoła przetrwać głodny i wyziębiony? 
Abby nie zaprzestaje poszukiwań. Dziewczynka cały czas wierzy, że jej Tam wróci. Ale czy możliwy jest happy end?

Książka Bobbie Pyron bardzo mnie wzruszyła. Gdy ją czytałam nie mogłam powstrzymać  łez.  "Droga do domu '' jest lekturą, która wciąga od początku, aż do samego końca. Powieść jest zapisana w bardzo ciekawy sposób. Jest pokazana  zarówno oczami psa jak i  dziewczynki.
Uważam, że jest to książka dla osób, które wiedzą co to miłość między psem a człowiekiem. Polecam ją nie tylko młodzieży, ale również osobom dorosłym.
                                                                                                            Magnolia, 13 lat


Za książkę dziękujemy Wydawnictwu BISBrak komentarzy:

Prześlij komentarz