tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 17 kwietnia 2012

"Babunia" - Frederique Deghelt - recenzja

Myślisz, że znasz swoją babcię? Ta książka udowodni Ci, że nie wszystko jest takie, jak mogłoby się wydawać... Ta powieść została napisana przez Frederique Deghelt, dziennikarkę oraz realizatorkę telewizyjną, autorkę kilku powieść m.in. „Cudze życie”.

„Babunia” to powieść obyczajowa. Opowiada ona o losach Jade oraz jej Babci Jeanne i ich wspólnym życiu w Paryżu. Trzydziestoletnia dziennikarka, chcąc uchronić swoją babcię przed domem opieki, w którym Jeanne zupełnie straciłaby zapał do życia, zabiera ją do swojego mieszkania. Dzięki  spędzonym wspólnie chwilom dowiaduje się, że spokojna osiemdziesięciolatka ze wsi, potajemnie czytała wiele różnych powieści, chowając książki za okładką Biblii. Być może teraz Jade z pomocą Babci dopracuje swoją książkę. Muszę przyznać, że  najbardziej niesamowite jest zakończenie, autorce udało się kompletnie mnie zaskoczyć!

Ta książka napisana jest w przyjemny i prosty sposób. Łatwo i szybko się ją czyta. "Babunia" jest oczywiście o przemijaniu, zawiera prawdy życiowe, które zostają odkrywane w bardzo oryginalny, a zarazem sympatyczny sposób. Konstrukcja tej książki jest niezwykła, ponieważ co drugi rozdział jest w trzeciej osobie, natomiast w pozostałych narratorką jest Babunia. Wspólnie z Babcią i jej wnuczką przeżywamy lepsze i gorsze dni, jednak zawsze trzymamy za nie kciuki.

Polecam „Babunię” osobom, które lubią czytać spokojne książki. Pełna jest problemów filozoficznych oraz społecznych. Jest to zdecydowanie lektura, która nie jest monotonna, na pewno można się przy niej zrelaksować.

TUTAJ możesz przeczytać fragment powieści.
Polecam!
Amie, 14 lat

Wydawnictwu Świat Książki bardzo dziękuję za możliwość przeczytania tej powieści!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz