tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 23 kwietnia 2012

"MyLIfe.com. MojeŻycie.pl"- Kamil Zawadzki - recenzja


Kamil Zawadzki jest to debiutujący, bardzo młody pisarz, miłośnik powieści współczesnych i poematów dygresyjnych oraz utworów J.D. Salingera.

„Mylife.com”  jest to powieść dla młodzieży. Autor opowiada o losach Dawida i towarzyszącym mu terrorze, najpierw w szkole, a potem również w dalszym życiu. Pomimo kolejnych niepowodzeń w jego życiu, następnego zaczynania „od nowa”, bohater nie poddaje się. Powieść ukazuje nam, że nie wszystko jest takie, jak byśmy chcieli. Chociaż się staramy, nie zawsze idzie po naszej myśli. Postawa Dawida przekonuje nas, że pomimo wszystkich problemów, nie należy się poddawać, trzeba być silnym.

„MojeŻycie.pl” można tak naprawdę przeczytać jednym tchem,  ale wydaje mi się, że nie o to w tej książce chodzi. Należy skupić się nad tym jaki ma dla nas przekaz. Mówi o wielu ważnych sprawach dla naszego pokolenia. Pomimo tego, iż autor ma 17 lat, z pewnością przekona do siebie wielu ludzi. Sposób w jaki uchwycił przeżycia bohatera jest naprawdę intrygujący.

Kompozycja wydaje się czasami chaotyczna, lecz można się w niej szybko odnaleźć. Książka złożona jest z kilku rozdziałów, przedstawiających pamiętniki. Tempo z jakim akcja się toczyła zaskoczyło mnie.

Jest to naprawdę interesująca lektura, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Razem z bohaterem odczuwamy strach oczekiwania na kolejną niemiłą niespodziankę, i ciągle mamy nadzieję, że jego problemy się zakończą…

Naprawdę polecam!
Amie, 14 lat

Za możliwość poznania nowego, polskiego pisarza dziękuję Wydawnictwu WFW


 


5 komentarzy:

 1. Zachęciliście mnie! Zamówione!

  OdpowiedzUsuń
 2. Młody człowiek, książka i dość dojrzałe myślenie...też zamówię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bariera wieku to najzwyczajniejszy stereotyp dzisiejszych czasów, dlatego siedemnastolatek i jego pierwsza książka to żadna niespodzianka. Jednocześnie jednak ta powieść to nic innego jak typowe dla nastolatków wyolbrzymione problemy dojrzewania ubrane w niezgrabną formę literatury kryminału'

  OdpowiedzUsuń
 4. ,,Bariera wieku to najzwyczajniejszy stereotyp dzisiejszych czasów, dlatego siedemnastolatek i jego pierwsza książka to żadna niespodzianka. Jednocześnie jednak ta powieść to nic innego jak typowe dla nastolatków wyolbrzymione problemy dojrzewania ubrane w niezgrabną formę literatury kryminału''- Czytał Pan/Pani ,,MyLife.com MojeŻycie.pl"- na początku pisze: książka autobiograficzna oparta na wątkach fikcyjnych.
  gdyby przeczytał/a Pan/Pani formę pamiętników wiedział/aby, że problemy nie są wyolbrzymione, lecz dotyczą tego co się dzieje. bariery wiekowej nie ma na tej książce. Powieśc przeczytały osoby w wieku 12-75/80 lat.-
  Nie ma tam problemów związanych z dojrzewaniem czyli buntem, ucieczkami z domu, robienia awantur i sprzeciwiania się panującemu systemowi.-

  Kamil Kevin Zawadzki

  OdpowiedzUsuń
 5. Wfw już miała takiego połete co bluzgał ludzi na własnej stronie autorskiej. Szybko jednak ją zwinął i cisza nastała po płecie. Pan Zawadzki zdaje się iść taką drogą, co ktoś napisze od siebie a nie zgadza się to z upodobaniami pana Zawadzkiego to ten ostatni wyskakuje nagle uświadamiać go w jakim jest poważnym błędzie. Ciekawe jak daleko w tym się posunie. Panie Zawadzki nie idź ta drogą co połeta.

  OdpowiedzUsuń