tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 4 kwietnia 2012

"Telemach w dżinsach" - Adam Bahdaj - recenzja

"Już tylu ciekawych ludzi spotkał po drodze! Tylko ojca jeszcze nie…”


Adam Bahdaj w swojej książce pt. "Telemach w dżinsach" opowiada historię piętnastoletniego chłopca, Maćka Łańko, który przez trudne dzieciństwo musiał szybko stać się dojrzałym mężczyzną. Urodził się w Jerzmanowie, stracił matkę i wychowywał się u ciotki. Ta później zginęła w pożarze fabryki, więc dzieckiem zajęli się pan Sielicki oraz pani Telichowska. Ojciec odszedł, gdy Maciek był jeszcze mały i chłopiec nie wie o nim nic. Została mu tylko stara fotografia, którą znalazł u ciotki. Pewnego dnia wszystko się zmienia, gdy młodzieniec ogląda telewizję, a na ekranie widzi znajomą twarz. Przekonany, że zobaczył ojca postanowił go szukać. Uciekł z internatu i wypytywał różnych ludzi o informacje. Po drodze spotykają go niezapomniane przygody, poznaje wielu ciekawych ludzi, a w niektórych dostrzega nawet prawdziwych przyjaciół.

Warto przeczytać tę opowieść. Fantastyczne przygody i niezwykłe osobistości ubarwiają ją, a wątek ojca i syna oraz trudnej sytuacji rodzinnej wzrusza i daje do myślenia. Niesamowite jest także nawiązanie do mitologii. Telemach – syn, który nieustannie czeka na powrót swojego ojca, Odyseusza. Maciek tak się właśnie czuje. 
Czy zdoła  odnaleźć tatę? Czy porozmawiają ze sobą i będą kochającą się rodziną? Czy ojciec będzie go w ogóle pamiętał? A może to spotkanie odbędzie się tylko w marzeniach Maćka?

Pewnie nie każdemu spodoba się ta obyczajowo – przygodowa powieść o piętnastoletnim chłopaku, ale jeśli chcesz dowiedzieć się jak potoczyły się losy Maćka – przeczytaj jak najszybciej. Ja szczerze polecam!

Czarna, 16 lat

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Literatura


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz