tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

sobota, 5 maja 2012

"Ukojenie" - Maggie Stiefvater - recenzja


Przed kilkoma dniami ukazała się trzecia i ostatnia część bestsellerowej serii Maggie Stiefvater „Drżenie”. Książka, którą zatytułowała Ukojenie stanowi genialne zwieńczenie tej trylogii.

Akcja książki rozgrywa się kilka miesięcy po pierwszej przemianie Grace w wilka. W Miasteczku Marcy Falls powoli nadchodzi wiosna. Jednak „mieszkańcy” lasu mają coraz mniej czasu. Rozpoczyna się całkowicie legalne polowanie na wilki. Sam zrobi dla dziewczyny wszystko, tylko czy miłość jest w stanie uratować im życie?

Muszę przyznać, że czytając tę książkę naprawdę się nie zawiodłam. Zmieniłabym tylko jedno - zakończenie. Nie chcę Wam zdradzić tej najważniejszej informacji, ale takie mam przeczucie, że autorka zostawiła sobie furtkę do napisania nastepnej części :)

Oprócz treści książki polecam przeczytać również Notkę Autorską i jeśli wierzyć temu, co jest tam napisane, to panią Stiefvater należy pochwalić za wzorowe przygotowanie się do napisanie powieści. Dodatkowo znajdziemy tam informacje, które miejsca ukazane w książce są prawdziwe.

Również i tym razem polskie wydawnictwo zaprojektowało własną okładkę. Umieścili oni na niej Sama w postaci człowieka i Grace jako wilka. Jednakże kolorystyka i tło pozostały niezmienione.

Szczerze zachęcam wszystkich do przeczytania tej trylogii. Na pewno spodoba się ona wszystkim fankom Jacoba ze "Zmierzchu"!

Sunny Girl, 17 lat

Za książkę gorąco dziękuję Wydawnictwu Wilga!


   

2 komentarze:

  1. czeka u mnie w kolejce do przeczytania

    OdpowiedzUsuń
  2. Zakończenie także mi się nie spodobało, ponieważ wiele nie wyjaśniło ;) mam nadzieję, że powstanie czwarta for ever część ! :d

    OdpowiedzUsuń