tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 19 czerwca 2012

„Love Factor” - Mathilde Bonetti – recenzja


Autorką książki "Love Factor" jest Mathilde Bonetti.

Jest to typowa książka adresowana dla nastolatek, opowiadająca o miłości. 

Estella zdała maturę i nadszedł moment w jej życiu, w którym musi podjąć decyzje o pracy. Ojciec ma firmę i chciałby, aby po jego przejściu na emeryturę, córka objęła w niej stanowisko szefa. Dziewczyna od zawsze kochała śpiewać. Nie miała wykształcenia muzycznego, ponieważ ojciec zaplanował inaczej jej życie  - studia językowe i praca w rodzinnej firmie. Jednak pomimo braku pojęcia o nutach, Estella śpiewała nie gorzej, niż profesjonalne śpiewaczki. 

Za namową swojej przyjaciółki, nasza bohaterka wzięła udział w castingu do programy Muzyka marzeń, który miał pomóc jej w karierze. Podczas przygotowywania programu Estella przeżywa miłosne rozterki, smak rywalizacji, przyjaźnie, aż w końcu uczucie wspaniałej, prawdziwej miłości. 

Książka porusza temat pierwszej, młodzieńczej miłości oraz pierwszych rozczarowań, które przeżywa prawie każda nastolatka. Oprócz uczuciowych zawirowań, w lekturze nie brakuje również znanych emocji związanych  ze współzawodnictwem oraz zazdrością.

Z początku fabuła książki, opisująca wydarzenia, które mają miejsce w trakcie nagrywana programu telewizyjnego, wydała mi się dziwna i nieciekawa. Ale gdy „przymknęłam” oko na tło książki, a skupiłam się tylko na jej bohaterach i ich problemach (nie związanych z muzyką i programem telewizyjnym), to zaczęłam dostrzegać ciekawe momenty. 
Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, to książka ta na pewno nie znajdzie się w grupie powieści do których wrócę. Ale jeśli ktoś ma ochotę przeczytać książkę prostą i która ma zapełnić jego wolny czas, a nie emocjonować i zmuszać do refleksji, to na pewno omawiana pozycja mu się spodoba.

Ania Mania, 13 lat

Wydawnictwu Akapit Press dziękuję za możliwość przeczytania książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz