tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 30 lipca 2012

"Krzyk pod wodą" - Jeanette Øbro Gerlow, Ole Tornbjerg - recenzja


Autorzy książki: Jeanette Øbro Gerlow i Ole Tornbjerg są małżeństwem z trójką dzieci. Jeanette jest z wykształcenia położną, a Ole dziennikarzem i reżyserem. Dziś oboje zajmują się wyłącznie pisarstwem. 
Krzyk pod wodą jest ich pierwszą wspólną książką.

Jest to niezwykła powieść, która w 2010 roku zdobyła nagrodę wydawnictwa Politken na najlepszą duńską powieść kryminalną. Książka składa się z dwóch, na pozór niezwiązanych ze sobą historii. Jest napisana, jak na kryminał, niezwykle łatwym językiem, dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko i zaręczam, że nie zdążycie się obejrzeć, a już połkniecie tę lekturę.

Główną bohaterką jest Katrine Wraa-Darling, pół Dunka, pół Angielka, z wykształcenia psycholog, specjalistka od profilowania ofiary i zabójcy. Gdy dostaje propozycję pracy w Danii przyjmuje ją i wraca z Anglii, do domku letniskowego należącego do jej rodziny, w którym przed laty wydarzyła się straszna historia.

W pierwszym dniu przystępuje do pracy nad zabójstwem cenionego położnika, pracującego w pobliskim szpitalu - Madsa Winthera. Z początku wszystko wydaje się jasne i policja jest pewna, że ujęła zabójcę. Jednak Katrine i Jens Høgh – jej współpracownik – mają wiele wątpliwości z tym związanych.  Z narażeniem życia odkrywają prawdę.


Czy Katrine i Jens rozwiążą zagadkę mordercy?
Czy tragiczna historia sprzed lat ma coś wspólnego z tym morderstwem?


Jeżeli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania zachęcam do tej pasjonującej lektury.

Comatose, 15 lat

Wydawnictwu Insignis dziękuję za książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz