tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 20 lipca 2012

„Lodowaty grób” - Charlaine Harris - recenzjaLodowaty Grób - Harris Charlaine„Lodowaty grób" jest to trzecia, a zarazem ostania część serii , napisanej przez Charlaine Harris.

Charlaine Harris to bestselerowa pisarka, publikująca od ponad trzydziestu lat. Obecnie mieszka w stanie Arkansas ze swoim mężem i trojgiem dzieci. Do jej najgłośniejszych publikacji należy cykl The Southern Vampire Mysteries opowiadający o Sookie Stackhouse.

Powieść ta opowiada o Harper, młodej dziewczynie, która w wieku 15 lat została porażona przez piorun i otrzymała niezwykły dar. Harper umie odnajdywać zwłoki zmarłych ludzi. Każda z trzech części trylogii opowiada o innym zleceniu, jakie dostaje do wykonania Harper. Dziewczyna bowiem, wykorzystuje swój dar zarabiając na nim.

W trzeciej części Harper boryka się z zagadką seryjnych morderstw. Odnajduje ciała chłopców, którzy byli torturowani, głodzeni, a następnie mordowani. Harper stara się rozwikłać zagadkę zabójstw i znaleźć ich sprawcę. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ ktoś usiłuje ją zabić. Dziewczyna trafia do szpitala.

 Harper przeżywa również zawrót miłosny. Wiąże się ze swoim przybranym bratem. Wyznają sobie oni miłość, którą przez długi czas skrywali w sercach. Jednak nie jest to miłość, jaka wiąże brata i siostrę, jest to miłość jaka wiąże kobietę i mężczyznę.

Czy Harper uda się rozwiązać zagadkową zbrodnię?
Czy jej związek z „bratem” przetrwa?

Serdecznie polecam książkę wszystkim, którzy lubią połączenie kryminału i powieści miłosnej.

Osobiście książka i cała seria podobały mi się bardzo, każdą jej część śledziłam z zaciekawieniem.

Astraja, 15 lat

Za interesującą powieść dziękuję Wydawnictwu Fabryka Słów.1 komentarz:

  1. To nie jest oststani część! Jest kolejna: Grave Secret, w Polsce "Grobowa tajemnica" :)

    OdpowiedzUsuń