tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

sobota, 14 lipca 2012

"Wirtualny nieprzyjaciel" - Katarzyna Wojtas - recenzjaWirtualny nieprzyjacielKatarzyna Wojtas – debiutująca pisarka z Nowego Sącza.  W pogoni za swoimi marzeniami, postanowiła zrezygnować z dotychczasowej pracy w biurze i obecnie zajmuje się już tylko pisaniem. Autorka serii „Błękitny laptop”.

„Wirtualny nieprzyjaciel” jest książką ukazującą zagrożenia i niebezpieczeństwa istniejące w sieci. Skierowana jest do najmłodszych czytelników i początkujących użytkowników Internetu.

Królewna Amelia dostaje na urodziny błękitny laptop. Od razu chce zacząć przygodę z Internetem. W sieci poznaje wielu przyjaciół. Ale dziewczynka jeszcze nie wie, że mnóstwo osób na portalach społecznościowych kłamie i udaje kogoś innego, niż jest naprawdę. Wkrótce królewna przekonuje się o tym na własnej skórze. Przez swą nieostrożność zostaje zamknięta w chacie… A zresztą sami przeczytajcie czyjej.

„Wirtualny nieprzyjaciel”
jest bardzo dobrą lekturą dla niedoświadczonych użytkowników Internetu. Jest też ostrzeżeniem przed oszustami, których dzieci mogą spotkać w sieci. Po tej opowieści staną się bardziej czujne i ostrożne, rejestrując się na różnych stronach i przy internetowych rozmowach. Poznają też kilka ważnych zasad, do których należy się dostosować podczas surfowania w sieci.

Zresztą historia Amelki jest bardzo ciekawa. Nie nudzi się czytelnikowi i w prosty sposób przekazuje ważne informacje.

Martyna, 12 lat 

Za tę interesującą pozycję dziękuję Wydawnictwu Sztuka i Wiedza

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz