tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 20 sierpnia 2012

"Dzieci potopu" - Emily Diamand - recenzja


 „Dzieci Potopu” to druga część książki „Okup drapieżców” autorstwa Emily Diamand. Kiedy wybierałam tę książkę, by ją tu zrecenzować, moją uwagę przykuła tajemnicza okładka i pierwsze zdanie opisu z tyłu książki- „Zatopiona Anglia- 2216 rok”, które bardzo mnie zaintrygowało.

Dzieci potopu - Emily DiamandKsiążka opowiada o dalszych przygodach Lilly, Lexy, Zepha i oczywiście PSAI- komputera nowej generacji. Lilly zaczyna tracić optymizm- musi ciągle ukrywać siebie i Lexy przed nieprzyjaciółmi. Problemem stają się też zbyt skromne, i zbyt szybko znikające zapasy… Mimo to Lexy, która poznała już smak życia poza ojcowską władzą, ani myśli wrócić do domu. Putter uskarża się na wilgoć i stanowczo domaga się naprawy w serwisie- ale jak mu pomóc, skoro serwisy nie istnieją? Zeph zmaga się z własnymi problemami- po śmierci ojca stanął na czele rodziny i teraz musi walczyć ze swoim przyrodnim bratem i jego zwolennikami… 

Czy młodzi bohaterowie poradzą sobie zdani tylko na siebie?
Czy Lexy podejmie ostateczną decyzję o pozostaniu z Lilly?
Czy uda się uratować komputer?


Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie czytając tę wciągającą książkę. Niestety dość trudno połapać się w fabule bez czytania części pierwszej, więc wszystkich, których ta recenzja zachęciła odsyłam najpierw do lektury „Okupu drapieżców”.

Pozdrawiam, 
Ania, 15 lat :)

Wydawnictwu Wilga bardzo dziękuję za możliwość przeczytania książki.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz