tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 20 sierpnia 2012

„Przeczekać ten dzień” - Anna Maria Jaśkiewicz – recenzja


Anna Maria Jaśkiewicz jest polską, debiutującą pisarką. Laureatka Yale Book Award oraz zwyciężczyni XXXV Olimpiady Języka Francuskiego. ”Przeczekać ten dzień” jest jej pierwszą pozycją.

Przeczekać ten dzień - Anna Maria Jaśkiewicz
Książka opowiada o nauczycielu języka polskiego w liceum. Karol ma problemy z niektórymi uczniami, ponieważ nie zawsze wykonują jego polecenia. Pewnego dnia zauważa brak swojego ulubionego kalendarza. Po jednej z lekcji odnajduje go na parapecie w szkole. Kiedy przychodzi do domu zauważa, że w środę ktoś wpisał mu spotkanie na które umówił się dopiero rano. Natomiast w piątek ktoś wpisał słowo śmierć. Karol bardzo chce odkryć kto to zrobił. Gdy stwierdza, że zagadka jest nie do rozwiązania, postanawia pogodzić się z tym i na wszelki wypadek zrobić z życiem porządek. Kiedy przychodzi piątek, Karol jest gotowy odejść, ale czy ten wpis na pewno jest prawdą?

Ciekawa, momentami bardzo smutna książka z interesującym i zaskakującym zakończeniem.
 
Czyta się ją bardzo szybko, ponieważ jest dosyć krótka. Całość zaczyna się od zwięzłego prologu, w którym opisany jest sen głównego bohatera.

Książka bardzo mi się podobała od samego początku, polecam ją wszystkim, którzy chcą przeczytać o tym, że trzeba cieszyć się każdą chwilą.

                                                                                             Polecam.
 Lampart, 15 lat

Wydawnictwu Promic serdecznie dziękuje za książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz