tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 24 sierpnia 2012

"Włoskie zaręczyny" - Santa Montefiore - recenzjaSanta Montefiore to angielska autorka bestsellerowych powieści dla kobiet. Wśród szczególnie polecanych przez czytelniczki tytułów znajdują się „Cygańska Madonna”, „Francuski Ogrodnik”, czy też „Spotkajmy się pod drzewem ombu”.


Włoskie zaręczyny - Santa MontefioreGłównym bohaterem całej historii jest czterdziestokilkuletni Luca, który po rozwodzie decyduje się wrócić w rodzinne strony. Trafia do małej mieściny- Incantellarii, gdzie decyduje się zamieszkać wraz z ekscentryczną matką i spokojnym ojcem w wyremontowanym przez nich starym pałacu.

Luca w towarzystwie gościa matki, starszego profesora, zwiedza miasteczko. Zmęczeni oglądaniem starych budynków i rozmowami z miejscowymi ludźmi zaglądają do miłej kawiarni. Tu rozpoczyna się przygoda… Mężczyźni są zajęci rozmową z wesołą i żywiołową Rosą, podczas gdy gdzieś w tle pojawia się odziana w czerń piękna dziewczyna. Po przeprowadzonym przez Lucę „dochodzeniu” dowiadują się, że jest to kuzynka sympatycznej Włoszki. Okazuje się również, że od kilku lat tajemnicza nieznajoma trwa w żałobie, opłakując śmierć ukochanego synka.

Luca szybko zdaje sobie sprawę z tego, że pozory mylą, a ciche małe miasteczko do którego przybył aż kipi od tajemnic, niezwykłych wydarzeń i skandali z przeszłości…

W powieści Santy Montefiore świat ludzi łączy się ze światem duchów i najlepszym pytaniem jakie można zadać jest to umieszczone na okładce: „czy wierzycie w miłość po śmierci?”.

Chociaż początkowo sceptycznie podchodziłam do tej lektury, szybko okazało się, że niepotrzebnie się uprzedzałam. Książka okazała się być bardzo ciekawą, przyjemną i lekką lekturą. Dzięki autorce miałam szansę przenieść się w malowniczy zakątek Włoch i przeżyć niesamowite przygody wraz z bohaterami.

Polecam tę lekturę wszystkim, który tak jak ja mają ochotę na chwilę oderwać się od codzienności i udać się na krótkie, włoskie wakacje!

Ania, 15 lat

Wydawnictwu Świat Książki dziękuję za wciągającą lekturę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz