tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 31 sierpnia 2012

"Zabójcy bażantów" - Jussi Adler - Olsen - recenzja


Jussi Adler - Olsen jest duńskim pisarzem, który sławę zdobył dzięki serii powieści o Departamencie Q. "Zabójcy bażantów" jest właśnie jedną z nich.

Zabójcy bażantów - Jussi Adler-OlsenW czasach zaawansowanej technologii i powszechnego dostępu do nowinek technicznych, przestępcy mają szeroki dostęp do różnego rodzaju broni, a także możliwość zatarcia śladów zbrodni. Policji coraz trudniej rozwiązać kryminalne zagadki, a teczki spraw po wielu miesiącach mozolnego śledztwa trafiają na zakurzoną półkę policyjnego archiwum. W tym momencie wkracza Departament Q, który specjalizuje się w wyjaśnianiu nierozwiązanych od lat spraw.

Tym razem na ich biurko trafia sprawa morderstwa rodzeństwa sprzed kilkunastu lat. Podkomisarz Carl Morck i jego asystent Assad, trafiają na ślad potencjalnych sprawców. Okazują się nimi najbardziej wpływowi ludzie w Danii. Z dnia na dzień sprawa przybiera nieoczekiwany obrót. Ktoś próbuje zastraszyć Morcka, a niedługo potem zostaje on oskarżony o pobicie prywatnego detektywa. Przełożeni postanawiają odebrać podkomisarzowi sprawę i zawiesić go. Szybko okazuje się, że ten rozkaz padł z samej góry. Carl się jednak nie poddaje i z narażeniem życia kontynuuje śledztwo. Czy podjął właściwą decyzję?

"Zabójcy bażantów" to porywający thriller, który czyta się w jedną noc. Dynamiczna fabuła i zwroty akcji są jego znakiem rozpoznawalnym. Polecam w szczególności osobom o mocnych nerwach.

Iza, 16 lat

Za wciągającą powieść dziękuję Wydawnictwu słowo/obraz terytoria.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz