tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 14 września 2012

"Dlaczego z psem u boku bigos smakuje inaczej" - Jolanta Brudzyńska - recenzja


Jeśli zastanawiacie się, co zachęciło mnie do przeczytania tej książki, odpowiedź jest wręcz banalna: tytuł! Czy bigos faktycznie smakuje inaczej, kiedy mamy koło siebie psiego przyjaciela?

Dlaczego z psem u boku bigos smakuje inaczej?Autorka, Jolanta Brudzyńska w swojej książce chce opowiedzieć nam o życiu z psem. Konkretnie - z hovawartem (rasa psów wyspecjalizowana w stróżowaniu). Główną bohaterką prawie wszystkich opowieści jest zatem przemiła, niezwykła suczka Gandi.

Gandi jest niezwykle żywiołowa. Kocha skakanie i bieganie, ale jest także ogromnie wierna. Codziennie „zajmuje się domem”- robi długie obchody ogrodu, i dopiero kiedy słyszy lub widzi coś niewłaściwego daje o tym do zrozumienia swojej Pani. Uwielbia grać w piłkę - stoi na bramce, a także podbija piłkę do siatkówki głową, uczestnicząc w ten sposób w domowych zabawach. Potrafi także zachować cierpliwość na licznych wystawach, a nawet „ugłaskać” nieufnego, czasem agresywnego kota. Po prostu… nie da się jej nie kochać.

Podczas lektury, razem z rodziną Gandi (bo przecież suczka jest pełnoprawnym członkiem rodziny), przeżywamy wszystkie radości, dzielimy niepokoje i jesteśmy dumni, kiedy udaje jej się odnieść kolejny sukces. 

Ta książka to wspaniała, ciepła, i dająca do myślenia pozycja, którą mogę polecić każdemu miłośnikowi zwierząt.

Ania, 15 lat

Warszawskiej Firmie Wydawniczej serdecznie dziękuję za książkę.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz