tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 10 września 2012

"Polowanie" - Brian Haig - recenzja


Któż z nas nie lubi dobrej sensacji. A jeśli ktoś nie lubi, to znaczy, że do tej pory jeszcze na taką nie trafił. Radziłabym sięgnąć po coś zza oceanu, ale aby być nieszablonowym, niech będzie to coś o Rosji. Tak, tak wiem będzie ciężko coś takiego znaleźć, bo Rosja nie jest tematem szczególnie popularnym w amerykańskiej literaturze sensacyjnej. A jednak jest! „Polowanie” to niezła pozycja na tej liście.

         
PolowanieCała historia kręci się wokół ucieczki niejakiego Koniewicza i ruszającego w pogoń za nim Golicyna. A gra toczy się o wysoką stawkę. Nie będę zdradzać Wam szczegółów fabuły, ale mogę obiecać, że będzie interesująco. Nie będziecie czytać bez końca o nudnych i przeciągających się pościgach, na co może wskazywać tytuł. W rzeczywistości ta książka to dobre dialogi oraz bardzo wiarygodna historia, idealnie wpisująca się w historię i realia końcówki XX wieku. Akcja trzyma w napięciu, ale są także chwile ciszy, w których knuty jest nowy plan działania, co może być ciekawą chwilą oddechu nie tylko dla bohaterów, ale i dla nas :)  

Przebieg wydarzeń zwraca uwagę starszego czytelnika na historię naszych sąsiadów i ich zmiany polityczne i gospodarcze, przez co może je porównać ze swoimi wspomnieniami z tamtego czasu.  Imponująca, jak na autora ze Stanów Zjednoczonych, jest ilość szczegółów dotycząca tego kraju.
         
Moim zdaniem to pozycja obowiązkowa u każdego fana sensacji. 

Brian Haig, autor takich książek jak „Zabić prezydenta” czy „Spisek”, może tę książkę wpisać na listę swoich najbardziej udanych dzieł. Gorąco polecam miłośnikom potężnych przekrętów, intryg i ucieczek. „Polowanie” to dobra książka odciągająca nas od snu w długie i zimne jesienne wieczory.
                                                                                              Mariola, 16 lat

Dziękuję Wydawnictwu Albatros za chwile spędzone z książką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz