tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 19 września 2012

"Zakazana magia" - Angie Sage - recenzjaPrawdziwym miłośnikom Harrego Pottera, chciałabym polecić całkiem nową serię o magii, eliksirach i mitycznych potworach. Mówię tutaj o książce Angie Sage „Zakazana Magia”, która jest pierwszym tomem przygód Septimusa Heapa- chłopca, który mógł być najpotężniejszym czarodziejem w historii, gdyż urodził się jako siódmy syn, siódmego syna. Jednak niespodziewanie umiera on w kilka godzin po narodzinach, a jego miejsce zajmuje tajemnicze niemowlę znalezione w lesie przez Silas- ojca Septimusa.

Zakazana magia - Sage AngieAkcja opowieści rozgrywa się w dziesięć lat po wyżej wspomnianych wydarzeniach. Do tej pory życie rodziny Heapów ciągnęło się spokojnie. Teraz jednak ktoś odkrył ich największy sekret. Tajemnicę skrywaną przez tak wiele lat. Tajemnicę prawdziwego pochodzenia ich maleńkiej córeczki.

Angie Sage przenosi nas w niezwykły świat baśniowych stworów, miłości i odwagi. Wydarzenia rozgrywają się tu w błyskawicznym tempie, więc czytelnik nie ma czasu się znudzić, a opowieść jest napisana tak przystępnym językiem, że nie ma znaczenia w jakim wieku jesteś. 

Książka trafi do serc zarówno młodszych jak i starszych czytelników. Mnie osobiście przy pierwszym kontakcie z tą książką (jakieś pięć lat temu) urzekła okładka- głęboki granatowy odcień i złote obramowanie sprawiły, że nie mogłam się od niej oderwać. Teraz na potrzeby recenzji przeczytałam ją po raz drugi i po raz drugi dałam się wciągnąć w świat magii do tego stopnia, że prawie pięciuset stronicową książkę przeczytałam w kilka godzin.
               
Obecnie w serii o Septimusie Heapie ukazało się pięć tomów, a kolejny jest w przygotowaniu.

                                                                                                                                                             Gorąco polecam   
                                                                                                                                                                 Sunny Girl, 18 lat 


Wydawnictwu Jaguar dziękuję serdecznie za książkę.
2 komentarze:

  1. Gdy skończyłam czytać "Zakazaną magię" to jeszcze przez długi czas błądziłam myślami po tamtym świecie :)Świetna książka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Interesująca okładka, chętnie zabrałabym się za lekturę :>

    OdpowiedzUsuń