tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 8 października 2012

"Boska trucizna" - Anton Cziż - recenzjaAnton Cziż jest rosyjskim pisarzem. Studiował literaturę i filmoznawstwo. Był archiwistą, dziennikarzem, operatorem filmowym. Jednak największą jego pasją, na którą zawsze znajdywał czas, było pisanie. ,,Boska trucizna” to pierwsza książka z kryminalnej serii o radcy kolegialnym, Riodonie Gieorgijewiczu Wanzarowie.
Boska Trucizna - Anton Cziż

Ostatniego dnia 1904 roku w zaspie śnieżnej w Petersburgu zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Sprawą zabójstwa zajmuje się Wanzarow. Zbrodnia, która z początku wydaje się być pospolitą sprawą, taką jakie są dla śledczych na porządku dziennym, powoli okazuje się czymś więcej niż tylko morderstwem. Pierwsze dni nowego roku, gdy spotka na swojej drodze piękne, tajemnicze kobiety, zdesperowanych, zapomnianych naukowców, wyrzutków społeczeństwa i ludzi, będących jego chlubą,  Riodon Gieorgijewicz będzie miał zapamiętać do końca życia.

Mistrzowsko skonstruowana intryga i barwny wachlarz postaci przeplatających ze sobą swoje historie, sprawiają że ,,Boska trucizna” jest kryminałem do ostatnich chwil trzymającym w napięciu. Niezbadane sekrety, skrzętnie skrywane pod woalkami i niejasna pozycja, jaką we wszystkim odgrywa tajemniczy napój ariańskiego boga Somy, są zagadkami które Riodon Gieorgijewicz będzie musiał rozwiązać, by uratować nie tylko swoją rodzinę.


     Polecam,                     

Karolina, 15 lat

Wydawnictwu Otwarte dziękuję za trzymający w napięciu kryminał.


1 komentarz:

  1. Już sama okładka zachęca do przeczytania. Muszę się rozejrzeć za tą książką :-)

    OdpowiedzUsuń