tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 29 października 2012

"Dosięgnąć horyzontu" - Dariusz Oskroba - recenzja


Dariusz Oskroba to człowiek, który nie zajmuje się podróżami zawodowo, nie jest dziennikarzem, a jego wykształcenie nie jest związane w żaden sposób z literaturą lub pisarstwem. 


Książka "Dosięgnąć horyzontu" to po prostu udane podsumowanie wyprawy życia. Na pewno nie napisał jej dla pieniędzy (prowadzi dużą firmę zajmującą się wypiekami), co sprawia że opowieść nie jest sztucznie ubarwiana, aby zainteresować czytelnika.

Jak dowiadujemy się na początku lektury Dariusz Oskroba pewnego dnia postanowił, że zaplanuje i zrealizuje wyprawę przez Australię, Indonezję, Malezję, Tajlandię, Indie, Pakistan, Iran, Turcję i kilka europejskich krajów. 

„Dosięgnąć horyzontu” mimo, że napisana przez amatora pisarstwa - pozytywnie zaskakuje. Największym atutem książki jest punkt widzenia zwykłego przejezdnego, a nie wszystkowiedzącego obieżyświata. Opis pozwala poczuć klimat odwiedzanych krajów, a jednocześnie nie jest nudny. Zawiera zabawne anegdoty przeplatające się z historią danego miejsca.

Książkę można uznać za udany debiut literacki. Nie jest wybitnym arcydziełem, ale ciekawe spostrzeżenia autora sprawiają, że warto po nią sięgnąć. Polecam wszystkim amatorom podróży!

Daniel, 16 lat

Za możliwość 'zwiedzenia świata' dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz