tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 1 października 2012

"Gone: Ciemność" - Michael Grant - recenzja


"Ciemność" to piąta część serii „Gone”. Książka oraz cała seria została napisana przez niesamowitego pisarza Michaela Granta . 

Proszę nie czytać dalej, jeśli nie czytaliście poprzednich części :)

Wracamy do naszych bohaterów. Sam stara się utrzymać porządek nad osobami, które wyruszyły z nim nad jezioro, z kolei Caine rządzi żelazną ręką w Perdido Beach, ustanawiając nowe prawa i wyznaczając kary. Astrid nie może pogodzić się z tym, że zabiła własnego brata i postanawia zamieszkać w lesie. Jednak zdaje sobie sprawę, że wciąż potrzebuje Sama i wyrusza za nim nad jezioro. Diana spodziewa się dziecka. Drake na usługach Gaiaphage stara się przyprowadzić ją przed jego oblicza. 

Ciemność próbuje narodzić się na nowo. Mieszkańcy mają też nowy problem – bariera staje się czarna. Cały ETAP powoli ogarnia mrok, co oznacza, że znów może zapanować głód. Z drugiej strony wiele rzeczy dzieje się też po drugiej stronie bariery.

  • Jak mieszkańcy ETAP'u poradzą sobie z kolejnym problemem ?
  • Czy reszta osób naprawdę jest po drugiej stronie bariery ?
  • Gdzie trafiają ludzie po zniknięciu ?
Według mnie jest to najciekawsza książka z tej serii. Czytelnik znajdzie tu odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, które zadawał sobie czytając inne części. Dodatkowym plusem są relacje ludzi spoza bariery. Książka cały czas trzyma w napięciu i często bardzo zaskakuje. Wciąga na długie godziny .

Polecam !
VioletAngel , 14 lat

Za wciągającą lekturę dziękuję Wydawnictwu Jaguar.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz